Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angrydog

    csendes tag

    válasz blue_23 #31900 üzenetére

    Közvetlenül nem mutatja egy program sem a 4800H hőmérsékletét. Mindegyik program a belé integrált VGA hőmérsékletét jelzi ki, ami lényegében ugyanaz, mert ez ugye egy APU.
    Nem végeztem stressztesztet, de futtattam olyan alkalmazást, amely egy órán keresztül szinte folyamatos 100% CPU terheléssel járt és az elviselhető 80 fok körül maradt a hőmérséklet.
    Játékok alatt turbo módban is 80 fok alatt maradt a 2060-as és a CPU hőmérséklete (a CPU-t ahogy említettem, VGA1-ként jelzi ki az Afterburner, a VGA2 a 2060-as).
    Halk módban engedi 90 fokra kúszni a CPU hőmérsékletet, de a 2060-as így sem melegszik 85 fölé (87 fok a throttling határ az Nvidia Inspector szerint). Afterburnerben látható, hogy szépen tartja az órajeleket és inkább akkor veszi vissza, ha aktuálisan kevesebb számításra van szükség.
    Még megpróbálkozok alulfeszeléssel és talán még lentebb lehet vinni a hőmérsékleteket.
    Rosszabb eredményeket vártam néhány youtube teszt alapján, de vannak tesztek, ahol az enyémhez hasonlóan elfogadható hőmérsékleteket mértek. Lehet, hogy példánytól is függ.
    Csak néhány játékot próbáltam ki: GTA V, Far Cry 5, DOOM Eternal, Prey, maximum beállításokkal. Az RTX 2060-as VGA hozza a megfelelő FPS értékeket (desktop 1070-es szint) full HD felbontásban (én 2560x1080-as monitoron használom most, ezért ezen alacsonyabb értékek vannak, de még így is minden megfelelő).
    A 4800H CPU olyan erős, amit a fellelhető tesztek mutatnak, ezt általános használat során érzékelem, desktoposan fürge.
    A HID-ekről még nem írtam. A billentyűzet egészen jó, a touchpad is, dedikált egérgombokkal.
    Az akkuidőt még nem volt alkalmam tesztelni, de állítólag egy átlag laptop dupláját teljesíti.

Új hozzászólás Aktív témák