Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovi831

    aktív tag

    Nekem is M5A99X EVO lapom van, sztem nagyon jó és stabil, jól húzható a proci.FX8120-at hajtok vele 4GHz-en alapfeszel.

    Hogy gyorsabb legyen a boot: Full screen logo - disabled, és utána lehet változtatni mennyi ideig Írja ki az adatokat, ha jól sejtem.Na én levettem 1 sec-re.Nincs is vele gondom.

  • kovi831

    aktív tag

    válasz ViZion #683 üzenetére

    Nah... azt mondják, ez ilyen. ha energiagazdálkodási bármik be vannak kapcsolva, akkor ugrál.

    Az AMD mérnökei nem véletlenül tervezték így, főleg az intel vs amd csatában is sokat számít az energia gazdálkodás.Nem tudom milyen procid van, de a Turbo Core szólhat bele a dolgokba. Szóval 4 magnál vagy szálnál a hivatalos órajel 4000MHz, 8 magnál pedig 3400Mhz.
    Nekem is ugrál a freki 1.4-ről 3.4-re és 4Ghz-re.Ha egy program ki tudja használni a max sebességet akkor ki fogja használni, ha nem akkor nem.Szóval fölösleges pl. 5Hz-re húzni, ha csak 4Ghz-ből profitál. A játékoknál meg vga limit előfordul...stb.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • kovi831

    aktív tag

    válasz hamisnyomi #688 üzenetére

    Nekem is ilyen van és nekem is forró.Nem csak az északi híd bordái, ami egy kicsiből és egy nagyból áll, meg a déli kisebb is forró.Eddig nem is figyeltem, de azt gondoltam, hogy meleg.Pedig 35 fokos az alaplap aida/everest szerint. Bár én 4GHz-re tuningoltam alapfeszen a Bullt.Igaz terhelés függvényébe ugrándozik a frekvencia.Nekem minden auto-n van(apm,c&q stb.), kivéve a szorzó ami 20x200.Csak nem döglik meg, majd tuning nélkül is kipróbálom.Bár ez a lap azért tuningra született, ezért választottam ezt.

    ViZion:

    Ha megkérhetnélek, nézd már meg milyen meleg neked.
    Én is csak 1-2 másodpercig tudom ott tartani a kezem.
    Na kérdezhetem meg a boltost, ahol vettem, hogy ez normális-e.
    Lehet SABERTOOTH kellett volna venni, az már nem sokkal lett volna drágább.

    [ Szerkesztve ]

  • kovi831

    aktív tag

    válasz Raysen623 #693 üzenetére

    Nekem egy Tenda b,g,n-es usb-s wifi-m van, teljesen tökéletesen működik, működött eddig más gépben is.Lehet az alaplapod nem komálja azt ami neked van.

    De windowsba a saját drivere van fölrakva?
    Elvileg a 7-esbe nem nagyon kell Wifi drivereket telepíteni, de azért jobb a sajátja.
    Esetleg linux(pl.ubuntu) alatt próbáltad már?
    Vagy esetleg kérj kölcsön egy egyet valahonnan, próbáld ki.

  • kovi831

    aktív tag

    Sziasztok.

    Úgy néz ki van egy kis problémám az alaplapommal. (Asus M5A99X Evo, kb. fél éves a procival együtt)
    Működőképes, de idegesítő jelenségek vannak, lehet, h valami természetes azok közül amit majd felsorolok.
    Fx8120 proci, Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C9 8gb ram, Asus gtx650ti 1 gb rammal.

    A gond az, hogy mikor power saving módból átteszem performance-ba akkor egy játék kormány vezérlése meghülyül.A kormány logitech G27, a játék F1 2012.Tehát amikor felteszem teljesítménybe, hogy a cpu ki tudja hajtani a vga-t, akkor a kormány össze-vissza működik.Értem ez alatt az erőhatásokat, mintha megfordultak volna, vagyis inverz lenne.

    Másik probléma, biosban a kormány billentyűzetként műxik, gáz-fel nyil, fék -le, kormány jobbra balra stb. ez nem idegesít.

    A harmadik probléma, hogy nem tud lemenni alvó módba, csak power gombal indul újra, de win7 hibás leállítást érzékel stb.

    Volt régebben(meg van még) egy gigabyte 8600gt kártyám, ezzel a kártyával a performance opció tökéletesen működött, a g27-es kormány normálisan működött ezt az opciót használva is.De a 3. probléma akkor is meg volt, tehát a 8600gt-vel sem tudott lemenni alvó módba.
    (meg teljesítmény módba van valami cicergés, vagy valami commodore szerű csipogó (ultra?)hang.

    Most cseréltem tápot, Chieftech 500w, az nem lehet probléma. Bios legújabb 1604-es.

    3 vinyó van még, 1 TB wD, 400Gb samsung, +1 kingston 40 gigás ssd.
    De az ssd, az mintha haldokolna, 14 hibás szektor, néha akadozó egér, már ez jelen volt a 6000+ x2-es korszakban is.

  • kovi831

    aktív tag

    Úgy néz ki az alaplappal lesz a gond, usb porotok szarakodnak, külföldi fórumon is olvastam.(M5a99evo)
    Megbolondítja kormányt mint már írtam, és időnként leválasztja az egeret és a billentyűzete vfagy a monitor kezd el vibrálni mint a régi crt monitoroknál.Volt valakinek ehhez hasonló problémája.
    Akkor az előző hozzászólásom nem teljesen reális, most jöttem rá mi a probléma.
    Valaki tudna segíteni? még csak 4-5 hónap telt el a gariból(3év), valszeg visszaviszem, hátha kicserélik.

Új hozzászólás Aktív témák