Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Köszönöm a tippeket az ESP32 regisztereivel kapcsolatban - úgytűnik valóban az RTOS keverhet be... Egyetlen butuska tesztprojektet leszámítva - ahol a csipp se stimmelt, az enyémen RM68410 van - nem találtam rendes lib-et a parallel 8bit ESP32-re, ezért nekiestem hogy átfaragjak egy idegen projektet...

    Fogtam ezt az STM32_TFT_8bit lib-et ami az Adafruit GFX csomaggal működik együtt, és első körben minden hardverközeli műveletet átírtam pinMode, digitalWrite és digitalRead alapú lassú, de mindennel kompatibilis univerzális megoldásokra és miután meggyőződtem róla hogy ez így nagy lassulással de még mindig működik az STM32-vel, a lábak átcímkézésével lefordítottam az ESP32-re is és működött első pöccre a Lolin32-n is! Nem vagyok hozzászokva, hogy ilyen gördülékenyen menjenek a dolgok, lesz még itt valahol szívás tuti :DDD

    Az eredmények a graphictest_kbv.ino-t futtatva:

    MEGA2560 az MCUFRIEND_kbv lib-el: 37.24 sec
    DUE az MCUFRIEND_kbv lib-el: 8.36 sec
    STM32F103C az STM32_TFT_8bit lib-el direkt PORTA hívásokkal: 19 sec
    STM32F103C a fentiből hekkelt dummy lib-el: 93.6 sec
    ESP32 a fentiből hekkelt dummy lib-el: 17.4 sec

    Nyilván a 240 vs 72MHz ad némi előnyt az ESP32-nek az STM-el szemben, de a 3.33x órajel mellett 5.38x tempót hoz már így is, bár a DUE-től még messze jár... Ráadásul az STM lib-el se eredeti, se széthekkelt módban nem akar menni a hardveres scroll a demóban, a szoftveres scroll meg halálosan lassú - ennek az okára még jó lenne majd rájönni, feltehetően valahol bizonyos regiszter visszaolvasásoknál lesz a bug...

    A következő lépés az lesz, hogy a dummy hívásokat megpróbálom a lehető leggyorsabb direkt ESP32 regiszter hívásokra lecserélni - remélem úgy simán beelőzi majd a DUE-t is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák