Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #5729 üzenetére

    Végül is, azt nézem ami nekem tetszik, s eddig amibe belekezdtem, az általában tetszett. De eléggé az elején vagyok még, így az sem érdekel, ha a "legaljával" kezdtem. [A Pokémonnál még megértem, no de Naruto, mint legalja? O.o` ]

    Azt viszont bizton állíthatom, hogy pl. a Sailor Moon-t képtelen lettem volna végig japánul nézni. az az ~50 japán rész épp elég volt. Túl vékony a hangjuk, nekem bántja a fülemet. :( Ennél szerintem még duplán rávékonyítottak szinkronizálásnál, mert általában nem ilyen zavaró a japán szinkron [Fairy Tail-nél is, Naruto-nál is teljesen megbékéltem vele, s tetszik is]. [Amúgy úgy tudtam, hogy a franciák teljesen eredetit vettek, s használtak is fel, egyedül a hangsávot cenzúrázták meg kissé - kiszedték a... khmm, bizonyos dolgokra utaló dolgokat, persze ezeket így is észre lehetett venni, csak nem volt annyira nyilvánvaló. Akik igazán agyoncenzúrázták, azok az amcsik voltak. Na, ott még át is van rajzolva az egész. Az bizony barbárság volt. :((( ]

    "Mind beleélés, mind érzelem-közvetítés, ill. jellemrajz szempontjából." - Való igaz, amióta többnyire japánul nézem a sorozatokat, ezek jobban átjönnek. De nem tehetek róla, magyarul akkor is jobban csípem [kicsit ellentmondásos, tudom] pl. a Narutot, a szinkronhangokat is remekül eltalálták szerintem [1-2 szereplőtől eltekintve]. Egyébként révén, hogy angolos vagyok, megpróbáltam a magyar szinkronos részek elfogyása után angol szinkronnal nézni [Narutot is, SMoon-t is]. Na, hát ha a magyar szinkron fényévekre van az eredetitől, akkor az angol nem tudom hol van... Az biztos, hogy messzebb!

    Aztán ott vannak a feliratok. Sajnos japánul annyira nem tudok megtanulni, hogy tisztán értsem felirat nélkül is amit mondanak, így hát kénytelen vagyok használatba venni. Hogy mi a gond ezzel? Igazából örülök, hogy van. De olykor olyan hibák vannak benne nyelvtanilag, hogy annál is jobban zavar, mintha nem érteném a szöveget. Kényelmesebb magyarul nézni, na. :P Mondjuk legyen ez a legnagyobb problémám vele.

    "Ne ragadj le ezeknél..." - Egyelőre úgy nézek én ki, mint aki leragadna? ;] Kicsit gyorsan árad belém egyre több rész. Szóval nem kell aggódni. Olvastam korábbi hozzászólásokat, láttam az ajánlásokat is (#bandiras2 :) ), bele-bele nézegettem. De nem kezdek bele 30 sorozatba egyszerre. Előbb kivégzem az összes maradék Bleach részt, azt a kevés Vampire Knight-ot, utána talán elkezdek valami itt ajánlottat is [lehet, hogy épp ezt a "Neon genezis Evangelion"-t]. Úgy vettem észre nem csak ilyen 500 részes sorozatok vannak, szóval bátran belekezdek néhány rövidebbe is. :)) [Csak hát, így is elég sok időt töltök ezekkel. Élni is kéne néha.]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák