Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz sixpak #46929 üzenetére

    Hejhó, üdv a totyorákban! :DDD

    Épp az imént végeztem egy csodával, ami a Kimi no na Wa. után bizonyára tetszene - noha ha okos vagy, vársz május végéig, és akkor végre lesz rendes nem egykor égetett feliratos de azt artificial intelligence által egész ügyesen eltávolított, tisztább, gyönyörű torzulásmentes pixelhalmaz képében BR release (!!!). Viszont feltétlenül tervezd be, és ez pedig a...

    Tenki no Ko (Weathering with You - mi ez a fordítás, jó ég) [9,5/10]
    Én nem bírtam várni, shame on me. Legalább lesz indok, hogy rövidesen újranézzem. Gyönyörű szép történet volt ez is, szóval ismét well done Makoto-sensei (tőle kb. az összes ajánlott amúgy, főleg az újabbak ugyebár). Az art, animáció, effektek, hangok, ZENE (Radwimps) továbbra is zseniálisan lettek megalkotva, számomra egyedül a sztori volt egy kicsi gyengécskébb, ám koránt sem felejthető kategória, ahogy azt kivitelezték. Ugye alap felállás, hogy van ez az engedetlen fiú, aki elmenekül otthonról Tokióba, hogy majd saját maga nézzen szembe a nagyvilággal, meg a lány, akinek van egy különleges kapcsolata az időjárással, aztán ezek ketten találkoznak. Óóó, de minden hatalomnak általában borsos ára van ám...

    "Sorozat annyira nem érdekel, jobb lenne a film." - Gondold át majd azért, mert van bőven 11-12 epizódos, lezárt történetű sorozat, aminek terjedelme maximum 2 résznyi filmmel egyenlő, ugyanakkor fantasztikusak. Nem hiába nem csupán végeláthatatlan hőseposzok léteznek. De ezt a kijelentésedet úgyis páran szimplán csak ignorálni fogják, hogy megnehezítsék a választást! ;]

    _____________________________________________
    _____________________________________________
    _____________________________________________

    Másnak, mindenkinek, másról...

    Szerencsére emlékeztem még a Youjo Senki-re nagyjából, ezért egy egyszerű summary megnézése elegendőnek bizonyult a folytatás előtt, de mondjuk annyira beteges és pszichopata volt eleve, hogy hogy a viharba ne emlékeznék rá... Megnéztem a filmet tehát, ami tök jó volt, remélem lesz még belőle folytatás, megérdemelné. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Being X végül is miféle isten a sztoriban, és mi a céljuk Tanya-val... A "kis Tanya" céljai azt hiszem egyértelműnek tűnnek. ;] Továbbra is epic action military adrenalinzúzda. [8/10]

    Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu DIRECTOR'S CUT: Jön a második évad, gondoltam megérett egy frissítés belőle, kerestem valami summaryt... Erre nézem, van valami új, nagyobb, hosszabb, és vágatlanabb verzió, jó mondom egye-fene. Igazából iszonyatosan minimális az eltérés a BluRay release és ez között, néhány másopercnyi különbség, itt ott alig észrevehető grafikai változtatás, de a 13x 50 perc agyban kicsit emészthetőbbé tette a terjedelmet. Jó volt. Nagyon jó. Továbbra is kifejezetten ajánlom megtekintésre annak aki még nem látta, ugyanakkor készüljön fel a cliffhangerre, de nyugtassa meg, hogy ebből legalább jön folytatás. Apropó, ha már cliffhanger... Csak szerintem bővült a director's cuttal egy 5 perces extra résszel a final episode after credits jelenete? Ez nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon de nagyon nem rémlett, rendesen padlót fogtam. :Y
    Who is Rem?! :Y:Y:Y

    Megnéztem a Memory Snow OVA-t is végre, ebben is ejtettek el egy két érdekes mondatot, de amúgy egy sima átlagos ova szintjét hozta, de kellemesen.

    Továbbra is tehát... [8/10] - Nagyon jó, és nagyon sok reményt fűzök a második évadhoz. Nem kérek novel spoilert senkitől.


    _____________________________________________

    Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai és
    Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume wo Minai ... Ja tudom, nemrég említettem a sorozatot az elmúlt két év terméséből, de akkor folytatás hiányában igazából nem nagyon tudtam hová tenni a történetet. Tetszett nagyon akkor is, különösen az első néhány epizód, ami remek start volt. Néhány dologgal viszont kevésbé tudtam dűlőre jutni, leginkább a kishúg eszméletlenül irritáló karakterével. Mivel láttam, hogy kint a film, újra elővettem a történetet, és megérdemelt tőlem egy újranézést. Újfent bebizonyosodott, mennyire nem bírom Kaede-t. :( Lehet a hangja teszi. A másik pedig, hogy bosszantóan könnyen veszik ezt a süssinsisünkógunt, szinte nullához konvergáló felvezetés nélkül ebben a világban ahol játszódik ez teljesen természetesnek hat a szereplőknek, miközben a sztori valóságosnak próbálja beállítani magát, holmi slice of lifenak mini misztériumokkal. Erre elém rakják a filmet, az áltudományos izébe ültetett eszméletlenül jól és szépen megírt keserédes történetet. Szép volt. Gratulálok. Külön külön nem lehet értékelni a két címet, ez valahogy nekem egy és kész. A filmet előzmények hiányában amúgy sem nagyon lehetne értékelni... viszont így kerekké vált, és olyan pofont kaptam, amivel kár dacolni. Megkapja tőlem a legjobb plecsnit, amit annyira nem szeretek osztogatni. [10/10]


    _____________________________________________

    Korábbi ajánlásra felkerült a listámra az általam ismert eddigi leghosszabb című sorozat is, Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta... Hát ez marha jó, köszönöm. :R Le is pörgött az eddig megjelent 6 rész. Shoujo, és jó. Micsoda dolog ez, kérem! Alakul a molekula, az a lényeg.

    Psycho Pass első két évadából is néztem egy-egy recapot Youtuberól, illetve a filmről, így a folytatásnak szánt Sinners of the System epizódok is megtekintésre kerültek. Nyilván nem hozza már azt a minőséget, mint az első évad, kevesebb az izgalomfaktor, meg hát Tsunemori Akane mellékszereplővé degradálásával és Kougami majdnem teljesen háttérbe szorításával valahogy már nem az igazi. Na de pont ezért tetszett különösen a harmadik rész. Jöhet a soron lassan a sokak által vitatott harmadik évad is!

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák