Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Apollyon #30198 üzenetére

    Köszi, látogatóba mindenképpen megyek (anélkül szerintem nem is érdemes költözésben gondolkodni általánosságban) és igyekszem beszámolni és lőni pár klassz fotót is :) Nekem UK-ben se nagyon van olyan ismerősöm, aki relatíve közelebbi barát, szóval ebből a szempontból Kanada sem lenne másmilyen. Azzal abszolút egyet értek, hogy a "mi lett volna, ha" kezdetű mondatoknál nincs rosszabb, részben ezért is vállaltam el a cégen belüli pozíciót, amivel megkerestek és ami miatt Londonba költöztem (magamtól sosem jöttem volna ide csak úgy).

    Ahol jelenleg most tartok a UK -> Kanada folyamatban az az, hogy próbálom eldönteni, melyik típusú immigration folyamat érhető el számomra, melyiket van értelme egyáltalán megpróbálni. Ezen felül mind a LinkedIn profilomon lévő Summary-t újra kell írnom, továbbá a kanadai formátum alapján el kell készítenem az aktuális önéletrajzomat, ahol szintén szerepelnie kell egy 4-6 soros Professional summary-nek és teljesen más megközelítés szerint kell feltüntetni, melyik cégnél mit csináltál, nagyon az eredményekre kell fókuszálni és a problémákra, amiket megoldottál, valamint az értékre, amit teremtettél.

    Ezen felül igyekszem gyűjteni a pénzt arra az esetre, ha kapnék egy ITA-t (Invitation to Apply), ugyanis van egy minimum összeg, aminek azonnal rendelkezésre kell állnia egy, a nevedre szóló számlán (Proof of funds), ha egyedül mész (mint én), akkor ez 12960 kanadai dollár, ha ketten mentek, akkor 16135 kanadai dollár. Elvileg erre nincs szükség, ha megkapod az engedélyt, hogy munkát vállalhass és van is érvényes állásajánlatod, de jobb félni, mint megijedni. Egészségügyi vizsgálatot is kell csinálni, továbbá szükséges ujjlenyomatot is szolgáltatni, amit Londonban egyetlen helyen tudnak megcsinálni, ezen felül police record history-t is fel kell mutatni (mind UK-ból, mint Magyarországról), ezek nélkül az immigrant officer megtagadhatja a belépést az országba.

    Van egy Getting Started Guide is (beregisztráltam a Moving2Canada oldalra), ezt még nem futottam át, minden infót máshonnan szedtem össze eddig.

Új hozzászólás Aktív témák