Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Szevasztok!

    Lehet, hogy ez inkább Linuxos téma, mindenesetre remélem tudtok segíteni itt is.

    Szóval a Tasker topikban felvetődött az, hogy lehetne automatizálni a vírusirtást a telón (ne tőlem kérdezzétek, h miért, nem az én ötletem volt... :D). Hogy ne fusson (tehát jegelve legyen), csak akkor, ha netre van csatlakozva a teló. A fagyasztás nem lenne gond, viszont nem nagyon találtam/-tunk olyan antivírus appot, amit pl a Tasker (akár intentekkel) tudna buzdítani a szkennelés indítására...

    Szóval gondoltam, ha már linux alapú valamennyire, akkor miért ne lehetne lefordítani Cross-compile egy clamAV-t és közvetlenül CLI irányítani a keresgélést.

    Ehhez leszedtem Debianra (wheezy x64) az Android NDK-t, csináltam egy Standalone ARM toolchain-t, beraktam a PATH-ba a toolchaines bin mappát és megpróbáltam a clamAV-t forrásból leforgatni, ezekkel a configure flagekkel:

    ./configure --host=arm-linux-androideabi --prefix=/sdcard

    (Igen, azért /sdcard a prefix, hogy root nékül is lehessen a kártyáról futtatni)

    De ezt dobja:

    <snip>
    checking for OpenSSL installation... /usr
    checking for SSL_library_init in -lssl... no
    configure: error: Your OpenSSL installation is misconfigured or missing

    Namost, nekem a Debianon van openSSL-em, hiszen azzal vagyok bent SSH-n... :) És ha csak simán a ./configure-vel futtatom, akkor minden rendben megy. Csak akkor ugye nem Cross-compile-ről beszélünk, hanem x86-ra fog fordítódni...

    Szóval arra gondoltam, hogy a toolchain mappából hiányolja az oSSL-t, szóval megpróbáltam azt is lefordítani, de az sem jött össze...

    Itt a Configure tartalma.

    És itt hasal el a make.

    Hogy kéne lefordítani ezt a nyűves openSSL-t droidra? Van valami droid specifikus forrás hozzá?

    Köszi! :R

    Ps.: hú, egy picit tényleg linuxosabb lett. Mindenesetre belinkelem oda is! :D

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák