Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz Slyer81 #26643 üzenetére

    Van ötletem. :) Sőt bizonyos szintű megoldásom is, csak elakadtam egy kicsit és nincs most időm vele pár napig foglalkozni.
    Sajnos úgy tűnik a Droid 7.1.2-es lejátszóknál jön elő ez a hiba, nem csak S905W-nél. Remélem lesz gyári javítás hamar, nem akarom elhinni hogy az összes eladott lejátszó ilyen hibával megy szinte és nem tesznek semmit.
    2 lehetőség van: egy egyszerű, pár sor módosítával annyit el tudok érni hogy a sima videó HW kódolás nem fog kockásoadni, viszont sajnos az audió HW-ra nem jöttem rá, annak maradnia kell SW módban. Ez annyira nem zavaró és a boxot sem terheli annyira, tehát nem akkora gond. A nagyobb gond ezzel a megoldással hogy csak olyan lejátszóknál működik aminél a "sima" HW kódolást lehet választani. ( pl MXplayer)
    A gyári beépített lejátszók szintén jól játszák le így a videót, de a hang nem nagyon jön át sajnos, mert ott nem állítható a hangsáv kódolása. ( az más kérdés hogy azok a lejátszók semmit sem érnek mert egyszerűek mint a turistajelzés, tehát ez nem akkor gond)
    A nagyobbik gond hogy a Kodi is a HW+ dekódert használja , vagy valami másik emeltebb szintűt de azzal annyira nem foglalkoztam még, így ott sajnos még marad a pixelesedés.
    Röviden: ezzel az egyszerű megoldással csak az MXplayer és ahhoz hasonló lejátszók fognak jól működni, de legalább használható a box droid része filmezésre. ( kérem most ne menjünk majd bele hogy LE-t kell használni stb, ez nem erről szól most)

    A második bonyolultabb lehetőség, hogy szinte teljesen javítható a rendszer, de ahhoz nem csak egy kis irkálásra van szükség hanem komplett fájlok cseréjére amit nem hiszem hogy javasolni fogok, mert az egy dolog hogy itt megcsinálom magamnak de amíg nem tudom komplett csomaggá fejleszteni felejtős, igen sok leírásba kerülne elmagyarázni és nem vállalok semmi felelősséget arra hogy mindenki jól megcsinálná-e magának vagy elrontaná a kütyüt (ideiglenesen)

    Van egy harmadik lehetőség is: Összehoztam egy komplett romot amivel minden hibátlanul megy, van hang, kép stb, jó a kodi is, a HW hang is gyári lejátszó is, stb. Ott minden úgy működik ahogy kell.
    Ennek még 2 hibája van: nem tudom a TX3 távirányítóját bekonfolni, bármit csinálok csak bizonyos távokkal megy, de azzal az amúgy is használhatatlan kis távval nem működik. Ez a rom alapból jó kb az összes 905W-re ami ilyen hibát dob, nem csak tx3-ra.
    A másik gond ezzel, hogy nem tudok zip telepítőt csinálni belőle hirtelen, ahhoz olvasgatnom kellene még sokat hogy hogyan kell, bár lehet hogy meglenne ha nekifeküdnék. Most csak TWRP mentés van belőle, amit twrp-recoveryből kell telepíteni. Azt tudok mellékelni hozzá, nem kell telepített TWRP-nek lenni.

    TX3-nál van még egy gond ( és Alfawise S95-nél is): ezeken van egy szép ámde használhatatlan kijelző. Ezzel az új rommal nem működik, teljesen lekapcsol. Így viszont nem látni mikor van ki vagy bekapcsolva a box.

    Szóval ezt lehet tenni, ez is több a semminél, mert még sem freaktabon sehol máshol nem találtam megoldást. Most kicsit abba is kell hagynom a folytatását a hibakeresésnek mert más dolgom is lesz.

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz Slyer81 #26643 üzenetére

    SPMC-vel próbáltad már? Kodi mellé felrakhatod, nem ütik egymást.

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Slyer81 #26643 üzenetére

    Sajnos az Android fw-ek gyakran selejtesek.
    Amit tehetsz (ebben a sorrendben): factory reset, OTA fw frissítések, Kodi letoltese kodi.tv oldalról, amlogic támogató Kodi fork telepítése (spmc, vidonme). Ha ezek után sem jó és csak mediaplayernek szeretnéd használni akkor telepíts LibreElec-et.

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák