Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin Eden

    tag

    válasz Adamo_sx #23935 üzenetére

    Én Ubuntu+TVHeadend alatt ezt úgy oldottam meg, hogy szerver oldalon a tvheadend-ben csináltam több usert, mindegyikhez más bitrátát rendeltem, az egyik user pl. csak 300kbit/s-es kódolású adatfolyamot kap, a mobilon pedig a TVHClientben több kapcsolatot állítottam be. Mindegyik ugyanarra a szerverre csatlakozik, csak más felhasználóval jelentkezik be, így ha pl. stabil wifin vagyok, akkor mehet a legjobb sávszél, ha meg mobilneten vagy valami public/lassu wifin, akkor elég a 300 kbit/s is. LE alatt nem tudom, mennyivel puritánabb a TVHeadend...
    Mondjuk a felvett műsorokat még így sem tudom lekonvertáltan visszanézni, talán a fizetős android verziójával menne. Kb. ez az első alkalmazás, amit szerintem meg is veszek androidre, nem azért, mintha bármi igazán hiányozna belőle nekem, inkább csak mert sokat használtam már eddig, örülök hogy van és folyamatosan fejleszti(k), meg hiánypótló app is. Igazából nem is tudom, a PRO verzió mivel tudna többet, a plusz funkciók leírása németül van és még nem vettem a fáradtságot, hogy lefordítsam. :)

    Nálam egy régi, két magos laptopproci dolgozik a szerver oldal alatt (t5550), egy 2-3 mbit-es sd adás 300kbitre való lekonvertálása kb. 25%-ra terheli a procit, szóval kettővel is simán elboldogul, viszont egy (full) hd stream már egy magot maximumra terhel, így az már akad. Távoli tervek között szerepel, hogy valami modernebb és alacsonyabb fogyasztású architektúrát kellene alá pakolni, kíváncsi lennék, egy Rpi3 vagy valami frissebb CPU hogyan teljesítene...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák