Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz MCBASSTION #326 üzenetére

    Lehet, hogy nem is a TDP miatt van, hanem van egy szerinte még tűrhető hőmérséklet, amit nem akar túllépni és aszerint szabályoz...

    Példának okáért ma du. szórakoztam PSCheck-el:
    Ha minden módosítás nélkül fut a Prime, akkor megáll 68°C-nál, mert nem 2300Mhz-en járatja végig, hanem 1800-2300Mhz között ugrál, hogy a szerinte biztonságos ~ 70°C-ot ne lépje túl.
    Töröltem az összes p-state-t a 2300 kivételével, így nem tudta lejjebb venni a szorzót és felment egészen 84-85°C-ig. :)) és ez CPU only, tehát dGPU nem volt terhelve, csak YouTube ment, de az az APU-ról.
    Most jön a jó rész. A 2300MHz-hez tartozó gyári 1,1V-ot szépen lassan csökkentettem, közben Prime maxon terhelte mind a 4 magot. Most tartok 0,969V-nál (az 1900Mhz gyári feszültsége 0.988V :DDD ) és kb fél-1 órája járatom 2,3GHz-en, a proci 73°C-os(!) :DD A kezdeti 85°C-hoz képest ez több, mint 10°C mínusz! Teljesen ingyen.
    Megnézem még ma, hogy meddig bírja, de előtte tolok egy Skyrim tesztet, ahol eddig 85°C-ra melegedett, de ebben benne van a 7670M is.
    Korábban említettem, hogy nem hajlandó csökkenteni a szorzót PSCeck mellett, aztán megtaláltam, hogy az AMD Control Centerben ki volt maxolva a teljesítmény, pedig emlékeim szerint nem állítgattam. :F Szóval most már ez is működik rendesen

    @#327 Speciel Skyrim alatt tapasztaltam néhány másodperces fagyásokat, de csak mikor APU only ment a játék, mert ugye a cpu meg grafikus számításoknak is bele kell férniük a keretbe. 7670M-el nincs ilyen probléma.
    Olvastam külföldi fórumon, hogy lehetetlenség elérni a 3200MHz-es (A8 esetében 2800) turbót, egyszerűen le van tiltva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák