Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simid

    senior tag

    válasz Z10N #46950 üzenetére

    ""Úgy tűnik te nem voltál figyelmes. Leírta, hogy látja hogy az 5500M és az 5300M 50W-os. De mi a helyzet a vegakkal? Egy mobil skut hasonlítasz a desktopokhoz."
    Ad1) Sehol se beszeltem vega fogyasztasrol.
    Ad2) Hol hasonlitottam? A cikkben van..."

    1) Amikor felmerült, hogy lehet ugyan a vegakhoz hasonlítani, de akkor vegyük figyelembe a fogyasztást is, akkor kijelentetted, hogy a cikkben említett kártya mind 50W, ami nem igaz.
    2) Te írtad a #46945-ben: "A vega48/56-hoz erdemes hasonlitani, azokon hbm van." :U

    "Hogy legyen mit kerdezned..."
    Kössz! Ültem itt magamban és nem volt mit kérdeznem, mostmár van. :)
    Naívan azt hittem a fórum azért van, hogy megvitassunk bizonyos témákat. Engem tényleg érdekelt, hogy miért van minden ilyen Apple only HBM-es termék esetén egy kifakadásod, hogy az miért nem jön desktopra. Ha apple gépet vennék akkor sem kellen ennyiért, PC-re meg méginkább nem.

    ""Ugyanezt a lapkát megkapod drága hbm nélkül, nagyobb sávszéllel, akkor minek?"
    Ad1) Akkor biztos hulyek ulnek az Apple-nel, hogy ilyet kertek.
    Ad2) A kevesebb fogyasztas sosem art. A $259-os Vega56-n is ott viritott."

    1) Nem hülyék ülnek, hanem egy olyan célpiacra lőnek, ahol az AMD hanolsó árazással esélytelen. Az Applenek megérte, úgy tűnik ők el tudják adni ilyen horribilis áron, az AMD nem tudná.
    2) Abban igazad van, hogy a kisebb fogyasztás az jó, csak milyen áron? Biztosak lehetünk benne, hogy a Vega56 se lett volna annyi, ha lett volna egy GDDR variánsa hasonló teljesítménnyel, amit megvesznek mondjuk $300-ért is. Miért lenne jó nekik kinyírni az 5700(XT)-t egy alacsonyabb áras hasonló teljesítményű, de drágábban gyártható termékkel? Vagy miért lenne jó neked pluszba megfizetni a mondjuk $50-ral nagyobb bekerülési értéket egy pár wattos előny miatt?

    "Ezenkivul: 394 GB/s vs. 288-336 (valaszthatsz 12Gbps vagy 14 Gbps)"
    A 5600M Pro egy teljesértékű lapka, te magad írtad, hogy a emiatt az 5700-hoz érdemes hasonlítani (feltételezem XT-re gondoltál). Amúgy is így lesz 8GB vs 8GB.
    Szóval ebben az esetben 448GB/s vs 394GB/s.

    "De azert belem kellett kotni, hogy nem vagyok "figyelmes"..."
    Amikor felmerült, hogy ha Vegahoz hasonlítjuk, akkor vegyük figyelembe a fogyasztást is, akkor többször is leírtad, hogy a cikkben lévő kártyák mind 50W-ra vannak belőve, ami nem igaz. Amikor Petykemano rámutatott, hogy a Vegakra ez nem igaz, akkor belinkeled, hogy a cikk szerint a két Navi14 kártya 50W-os, ami eddig sem volt kérdés. Mivel nyilvánvalóan nem arra reagáltál ami a kérdés volt, ezért feltételeztem, hogy figyelmetlen voltál a cikk vagy kérdés elolvasásakor. Elnézést, ha ezt te kötekedésnek vetted!

Új hozzászólás Aktív témák