Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    válasz Abu85 #46913 üzenetére

    A Turing kártyákat 2018. augusztus 20.-án leplezte le az NV, de csak szeptember 20.-tól lehetett őket megvásárolni. Szerintem most is ez lesz, augusztusban max bemutatják őket, a start meg szeptember vége/október eleje. Pont jó, hogy bundle-ben adjanak mellé egy Cyberpunk 2077-et :DDD

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #46913 üzenetére

    És mi van azzal, amit 5 nappal ezelőtt mondtál:
    "Az AMD az korábbi terveit lényegében úgy módosította, hogy a legtöbb, második és harmadik negyedévre tervezett termékük gyakorlatilag két hónapon belül lesz bemutatva, vagyis augusztusban, illetve szeptemberben érkeznek."
    ?

    mi történt 5 nap alatt, ami miatt máris 1-2 hónapot csúszott minden?

    Egyébként szerintem - ez tényleg privát vélemény, benyomás - nem gyártási-ellátási nehézségek miatt csúsznak az új termékek, hanem kereslethiány miatt.
    Ha gyártási-ellátási nehézségek lennének, mert nem jön meg az alkatrész, vagy nem járnak dolgozni az emberek a gyárakba, akkor az se lenne kapható, aminek a gyártása már rég folyik. 3 hónap eltelt amióta koronavírus-járvány miatt az egész világ lezárt. Ha ez idő alatt gondot jelentett egy új termék gyártásának beindítása, akkor pont ugyanolyan gondot kellett volna jelentenie annak is, hogy a meglevő termékeket gyártsák, vagy terjesszék.
    De szájmaszkokon, és fertőtlenítő folyadékon, meg persze kenyérsütőn kívül semmiből nem alakult ki hiány - legalábbis nem tapasztaltam, és nem is hallottam.

    Gyártási-ellátási nehézségek miatt hiány nem alakult ki a fogyasztói piacokon, akkor szerintem valami hasonló drágulást kellett volna tapasztalnunk, mint a 2017-ben a cryptopénz boom idején volt.
    Ehhez képest nemrég volt cikk, hogy az AMD és az nvidia is játékokat kínál, hogy élénkítse a keresletet a gpuk iránt:

    "Az egyik legfontosabb, hogy az új koronavírus-járvány miatt az eredeti terveket azért jelentősen át kellett írni, főleg a VGA-piacon, ugyanis a grafikus kártyákat nem vitték annyira, amennyire az be volt tervezve."
    [link]

    Eközben a sajtó tele van azzal, hogy Magyarországon 400ezer, Amerikában 40millió ember vesztette el az állását, és ez nyilván még nagyon sok másik országban is pont ugyanilyen.
    Eltekintve a home-office miatt szükséges eszközök piacától, valószínűleg ez hatással van a hardverek eladásaira.

    Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne igaz, amit Abu ír, hogy most vagy mikor kezdik meg a gyártást és hogy abból mikor lehet start. Csak az akkor nem közvetlenül a pandémiás helyzet eredménye, hogy "jaj, nem tudtuk korábban indítani a gyártást", hanem egy döntés eredménye: "nem indítjuk még el a gyártást, hogy kifussanak a meglevő készletek"

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák