Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cifu #45144 üzenetére

    Akkor mivel magyarázod az RX5500 és RX5600 késését?
    Direkt megszívatnak mindenkit, saját magukat is beleértve?

    Szerintem itt inkább arról lehet szó, hogy az AMD-nek nincs elég tervezési erőforrása. Egy csapat dolgozott az RDNA-n és az a csapat most már biztos az RDNA2-n dolgozik és akik implementálták az RDNA-ból a navi10-et, az szerintem csak egy csapat és először megcsinálták a navi10-et, aztán a navi14-et és most a navi12-t.

    link

    De végső soron ki fog derülni. Ha még azelőtt esnének az árak, hogy jönne új termék - saját vagy konkurens, vagy amikor halljuk, hogy valaki 7nm-ről 5nm-re ugrott és akkor áresés van az AMD-nél akkor valóban a kapacitás volt a limitáló tényező.

    Az nVidia azért teheti ezt meg, mert nincs verseny.
    Eddig azért tehette meg, mert nem volt valós elérhető alternatíva. Most már van. Csak az alternatíva nem ajánlott az nvidia alá. De azért azt látjuk, hogy van verseny - abban az értelemben, hogy kijöttek a SUPER kártyák, tehát az nvidia reagált az AMD termékeire. Ez betudható egyfajta árcsökkentésnek. De az nvidia azt gondolta, hogy a 2070-et 2060S néven olcsóbban adni kisebb arcvesztés, mint a 2070-et olcsóbban adni.
    Ezzel együtt azt azért érezzük, hogy az nvidia jelenleg nincs lépéskényszerben, tehát megteheti, hogy 30%-os teljesítménytöbbletért mondjuk 10-15%-kal többet elkér. Ami az AMD-nek is teret fog adni az árak emelésére. Csupán erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák