Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz TTomax #32536 üzenetére

    Jelenleg er ennyit, mert ujdonsag, ha egyebkent nem er ennyit, majd lemegy az ara. Ezen szerintem kar bosszankodni, idealis esetben annyi az arban az elteres, mint a keresletben, az meg idovel beall a tudasanak megfelelo szintre.

  • Petykemano

    veterán

    válasz TTomax #32536 üzenetére

    Én is pont ezen gondolkodtam. Az árak nem a szokványosak. Ennek persze sok oka lehet:
    - az árakat a jelenlegi piaci és nem a névleges MSRP-hez lőtték be.
    - előzővel kicsit átfedésben a jelenlegi piaci árakat nem a gaming teljesítmény szabályozza, hanem a miner (meg az elérhetőség) és az árakat most ők is a két piac kereslete alapján határozták meg, ezek pedig nem igazán tükröződnek a gaming benchmarkokban.
    - lehetne feltételezni, hogy az újdonság varázsát akarják lefölözni, ami lehet igaz, de nem igazán szokványos.
    - figyelembe véve a computerbase.de tesztjét, a csak "stabil" drivert beleértve a dsbr, hbcc, primitive shader fő funkciókat, potenciális emelkedés várható valóban a következő hónapokban. A jelenlegi árban jelenleg az újdonságot fizeted pár hónap múlva már a teljesítményt.
    - ahogy oliverda mondta, jöhet driver frissítés a miner teljesítmény javítására is, és annak a keresletnek az árfelhajtó hatásából az amd is kér. Most a jelenlegi árban az újdonságot fizeted, később meg majd elkapkodják. Minerek.
    - nem akar az amd ezekből sokat eladni. Ha jobb ajánlattal állnak elő, mint az nvidia (egy tierrel olcsóbban ugyanazt a teljesítményt, egy tierrel magasabb teljesítmény azonos áron), akkor nem tudnák kiszolgálni az igényeket.

    Egyébként ha az amdnek célja jelenleg a gaming, akkor úgy tudna még javítani a helyzetén, ha csinálna egy 48CU-s vágást full sávszélesség, de fele hbm-mel, $300-ért. A vega 56 nál magasabb órajellel.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák