Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beryshow

    újonc

    Sziasztok !

    Nekem az alábbi probléma merült fel az R7 260X videokarival, mindamellet hogy már teszteltem a 2013 decemberi megvásárlás óta elég rendesen. (Balltefiel3-4, Tomb Raider, COD ADW, NFSR...)
    Mostanság eléggé oda kell figyeljek, mert a videokártya hűtőventillátora az automata vezérlésen nem kapcsol be csak magas 70 fok feletti értéken.
    Ezt úgy kompenzáltam eddig, hogy ventillátor vezérlést "Custom" -ra állítottam és ha nem hallom a hangját (amely azért még nem annyira hangos) ellenőriztem a hőfokot.

    Nem igazán értem mely írányba induljak el. Vigyem vissza még garancia időn belül és (ha nem állapítanak meg konfigurációs problémát) lehet hogy kicserélik ?
    Ha nem állapítanak meg gyári hibát, gondolkodjak a driver problémában, vagy esetleg pasztázzam újra a GPU -t hátha lejjebb megy a hőfok.
    Igazából az zavar a legjobban, hogy magasabb hőmérsékleten kapcsol be a ventillátor. Ezt nem okozhatja a hőmérséklet szenzor hibája ? Talán a ventillátor érett meg a cserére ?

    Még szeretném megosztani mindenkivel egy régebbi videokártyás tapasztalatomat.
    Egy előző konfigurációban a monitoron megjelent csíkozódás kifagyás okát kutattam, okolva a videokártyát, a memóriákat és minden egyéb hardvert a gépben.
    Egy dologra nem fordítottam figyelmet, magára a tápegységre amely generálta a hibát a 12 V feszültség alacsony értéke miatt.

    Nem könnyű egy hosszútávon megbízható konfigurációt összerakni, ha az árak mellett silány a minőség, legyen az hardver, vagy szoftver.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák