Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz LEON-T #8913 üzenetére

    Köszi a válaszokat mindenkinek!

    LEON-T: Jól értem, hogy meg lehet bűtykölni úgy az afterburnert, hogy más gyártó (nem MSI) VGA-ján is szabályozza a feszt?

    A 900/1200-hoz mennyi lenne a gyári fesz?
    És a vrm-ek mennyit viselnek el a mostani hűtéssel LOADNál.

    ///

    Egyébként már más VGA-knál is gondolkodtam, hogy peltierrel meghűtőm a VRM-et a nyák másik oldaláról. Meg sem kell bontani a gyári hűtést, csak egy bazi nagy gappad kell hozzá, meg rézlapok.
    Kb 8-10W-ot lehetne lehúzni onnan különösebb erőlködés nélkül (gigánál segített a dupla rézréteg) ami azért jó pár fokot jelenthet a VRM-nél.

    És vajon ha most veszek 5850-et még mindig a "gyorsramok" lesznek benne? Mert 1200Mhz ramfreki nélkül nehéz lesz produkálni a 5870 szintjét.

    Van egy "képletem" amivel számolgatom a GPU teljesítményeket (techpowerup eredméynek alapján) és nekem is a 900/1200 jött ki 5850-re, ahol már utoléri az alap 5870-et.
    Viszont egy 5870 10% tuningnál 950/2640-nél csak 7% a nyereség, azaz önmagához képest 107%-on megy, Ha ugyanezt a 950/2640-et rá lehetne értelmes hőfokokkal erőltetni 5850-re, akkor az 105%-on menne alap 5870-hez képest.

    Ebből azt szűrtem le, hogy 5870-et nem nagyon kinoznék tuninggal, viszont 5850-et igen.
    Kérdés hogy birja, és az általad említett VRM gond emnnyire orvosolható.

  • front3r

    őstag

    válasz LEON-T #8913 üzenetére

    A feszültséget nem lehet vele szabályozni. Az Afterburn menüjében bepipáltam hogy unlockolja a feszültségszabályozást, illetve a cfg-t átírtam telepítés után. Csak GPU/MEM órajelet enged húzni a programban, de feszültséget nem. Az ASUS BIOS-nál engedte a feszültséget is, de ott meg játékban szürke halált kaptam, így visszakerült a gyári BIOS.
    Tehát nincs más mint várni az unlockos BIOS-ra...

    PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

Új hozzászólás Aktív témák