Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dj Dekko!

    őstag

    válasz Erdei88 #17636 üzenetére

    Szerintem Simán van olyan erős, sőt még erősebb is.
    3Gpu VS 2 Gpu?!
    5870 Cf nél a 6950 Cf erősebb, de egy 5970+5870 Cf kombónál nem hiszem hogy erősebb lenne a 6950 Cf! :U
    Fogyasztásról fölösleges beszélni, mert mind két kártya zabál!

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #17636 üzenetére

    Szerintem ennél a kombónál már hatványozottan előjönnének a régebbi széria hátrányai.
    Ahol igazán villanthatna a 3db RV870, ott már nagyon könnyen elfogy az 1GB/GPU memória. Szvsz még az 5970 erejéhez is nagyon kevés az 1GB, nemhogy a másfélszereséhez.
    Másik, a 6950CF 4 háromszöget dolgoz fel órajelenként, és kb. 4X-es tesszelálási sebességű 1db RV870-hez képest, az általad említett kombó viszont csak 3X-os és 3 háromszög.
    A 6950 jóval kedvezőbb fogyasztási mutatói már csak hab a tortára.
    Mivel a két megvalósítás árban is hasonló, én egyértelműen a 6950CF-re szavazok.
    (Még egy előny jutott eszembe közben, a 6950CF-et könnyebb ellátni megfelelő PCI-e slotokkal, a házban sem foglalnak annyi helyet, kevésbé finnyásak a lapra is és szvsz jövőtállóbbak a nagyobb memória miatt, ami a későbbi esetleges eladásukkor jól jöhet.)
    Ellenben régebbi/jelenlegi játékokban még erősebb az 5970/5870 CFX kombó, a több shader, nagyobb memória sávszél és textúrázási kapacitás (összesen a 3 kártya a 2 el szemben, persze) megteszi a hatását, de elég sok sebből vérzik szerintem, hogy mégse ez legyen a nyerő. További előny a 6950-ek mellett a láthatóan szebb Aniso szűrés. (Az 5800-akon volt egy durvább átmenet bizonyos távolság mellett a szűrt textúrákon)

Új hozzászólás Aktív témák