Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Konfigos

    őstag

    válasz arty #5866 üzenetére

    Hát mivel a ramok 2000mhz-esek és nagyon durva eredményeket tud szerettem volna őket azon járatni legalább ha már azért adtam ki rá több pénzt,sőt az igazi cél 2200 lett volna valami kellemes időzitéssel,de úgy néz ki felejtős lesz.

    Valami más: Javítsatok ki ha tévednék,de ha most szigorúan a játékokba mérhető fogyasztás/teljesítmény mutatót nézzük akkor nem éri meg sokkal jobban alulfeszelni egy ilyen apu-t amennyire csak lehet és a lapot stb mindenet alap mhz-en hagyva és betenni mellé egy 6570 kártyát?

    Következőképen jutottam erre: Kb ha jól vettem ki egy 3870k processzor terhelve 80-85watt körül fogyaszt(nyilván vid függő stb),ha tuningolom benne a gput ez megnő jó 30-35wattal és kb befogja a 6570et,akkor jelen esetbe 120wattról beszélünk már.Viszont HA alulfeszelem amennyire csak lehet biztos le lehet szorítani még alapórajelen is 60-65wattra,ami mellé ha beteszek egy teljesen alap 6570-et ami mondjuk eszik 50 wattot akkor is "csak" 110-115 de legrosszabb esetbe is 120wattnál járok,de sokkal nagyobb gpu teljesítmény mellett.Nyilván ez egy +13k-s kiadás,de most nem itt van a lényeg nálam.

    Próbáltam neten keresni olyan tesztet ahol az apu-kat egy DDR3-as 6670-el eresztették össze de nem találtam sehol se csak ddr5-öst,viszont itt jól látható hogy van rendesen különbség köztük nem is kevés.Ami a kérdésem lenne,ha dualba be van téve apu mellé egy 6670es ddr5-ös kártya akkor annak a memóriája szintén visszamegy ddr3 szintre vagy külön járatja ddr5be?

    #5865: Nem vonnék le még következtetéseket,lehet a lap rossz sajnos hiába új.Nem ismerem az fm1 lapokat kicsit se,leragadtam az am3 vonalnál.. :D Most igyekszem pótolni a sok kimaradt technikai infót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák