Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ideg

    aktív tag

    Hello!

    Nemrég vettem egy új procit (Phenom x2 550BE) és mellé egy magfeloldásra képes lapot.(Asrock M3A770DE). Az alaplapomon két beállítás van ami a magfeloldásra vonatkozik. Az egyik az Advanced Clock Calibration. Itt annyit tudok csinálni, hogy all cores, per cores, disabled, meg auto. Ha fel akarom oldani a +2 magot akkor gondolom all cores lehetőséget kell választanom. A másik meg a CPU Active Core Control. Itt annyit tudok csinálni, hogy egyesével tudom ki-be kapcsolni a magokat. Nos, most jelenleg úgy állok, hogy az Advanced Core Calibrationnal aktiváltam a +2magot. A CPU ACC disableden van. Ez a kettő független egymástól, vagy csak egyszerre mennek? Mert próbáltam együtt de úgy még a windows sem indul el. Nos mindegy, így megy bár nem tudom, hogy akkor most 2 vagy 4 magot használ-e. CPU-Z szerint 4 magos. AIDA64 szerint is 4 magos. Prime95 öt futtattam legalább 15 órán keresztül. A log-ok szerint semmi hiba nem volt. De ma ki akartam próbálni Orthos-al is, de ha elindítom a tesztet, akkor az csak 2 magot tesztel. Nem úgy kellene ennek is lennie mint a Prime95-nél, hogy kidobja mind a 4 magot és mutatja, hogy éppen melyik mit számol?! Így most nem vagyok tuti biztos benne, hogy most megy a 4 mag vagy nem... :) Jah amúgy minden alapfesz-en van, ahhoz nem nyúltam. Annyi, hogy ott az ACC-nél lehet állítani egy skálán -12% -tól +12% ig valamit. Ez a mag teljesítménye? Ehhez sem nyúltam amúgy. Valaki tudna nekem egy két szót írni, hogy akkor most mi lehet a helyzet? Ha lehet akkor szájbarágósan, mert elég kezdő vagyok ebben a témában. Köszönöm szépen! :)

Új hozzászólás Aktív témák