Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Rain

    senior tag

    válasz darál0w #1226 üzenetére

    sajna majd csak 23 óra után leszek otthon legközelebb,de úgy emlékszem volt egy menüpont,ahol állítani tudtam,hogy syncronban vagy asyncronban mozogjanak az értékek.
    De ez lehet más. Majd megnézem később,ha hazaértem,és leírom az eredményt.

    "Ez alól csak a régebbi FX és az újabb Black Edition (BE) processzorok, valamit az Engineering Sample (ES) példányok képeznek kivételt. Az Athlon64 és X2, tehát a korábbi K8 alapú processzorok esetében a CPU magjai és az integrált memóriavezérlő (IMC) órajelei szinkronban mozogtak, így a CPU szorzó módosításával az IMC órajele is párhuzamosan változott fel vagy éppen lefele. A Phenom esetében helyesebben K10 óta a magok és a memóriavezérlő órajelei külön utakon járnak. Ennek elsősorban energiatakarékossági okai vannak, de ez most nem ide tartozik. Az IMC egy teljesen különálló szorzót kapott az aszinkron működés lehetőségének érdekében. Tehát a Phenom processzorok megjelenése óta a CPU szorzójának emelésével csak és kizárólag a CPU-ban található magok órajele (ebbe beletartozik az L2 cache is mivel ez magórajelen üzemel) változik és semmi más."

    Ezt olvastam,és értem is. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs megállás"

Új hozzászólás Aktív témák