Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Guszti

    aktív tag

    válasz donat_sz #6173 üzenetére

    Olvass vissza az első pár hozzászólás az volt a tied után kb 1 hete, hogy kicsit kevésnek tűnik az az érték, amit te leírtál, csak úgy gondolom, hogy senki nem akart erőszakosabban fogalmazni, mert miért tette volna, csupán megemlítették, hogy azt eléggé kevesli. Én is csak azért írtam talán egy kicsit erősebb hozzászólást mert kezdett zavarni hogy jó ideje olyan dolgokról beszélünk, és vitatkozunk, aminek nincs értelme, mert az egyik fél olyasmit állít, ami biztos, hogy nem igaz.

    Nos, és akkor térjünk ét a hatásfokok szorozgatására:

    Mint említettem, abban biztos vagyok, hogy a picopsu a 12v-os bemenő feszt egy az egyben kitolja a 12v-os ágán, tehát itt csak az adapter hatásfoka fogja rontani, ami legyen 80-90% között egy majdnem bármilyen középszintű, de megfelelően méretezett tápnál. Én mértem saját adaptert, megtalálható az eredményem itt a topicban is, nálam 84-87% között volt az adapterem hatásfoka. És mivel a mai pc-k nagyrészt 90% fölött a 12v-os ágat használják, így annak hatásfokát nem rontja tovább a paneltáp vagy a picopsu, csak mondjuk a maradék 10%-ot.

    Maradjunk ismét csak egy egyszerű példánál. Legyen az adapter hatásfoka mondjuk 80% fixen, egy paneltápé mondjuk 85%.
    1. esetben mondjuk azt, hogy az egész terhelés átmegy mindkét tápon.
    2. esetben mondjuk azt, hogy a terhelést megosztjuk úgy, hogy 90% csak az adapteren halad át, míg a maradék 10% a paneltápon is, ugyanis pont ez történik jelen esetben.
    És akkor számoljunk, és lássuk a különbséget:

    1. eset: 80%*85% = 68%.
    2. eset: 0,9 * 80% + 0,1 * (80%*85%) = 72%+6,8% = 78,8%

    Látható, hogy a különbség azért nem kevés. Persze mondhatjuk, hogy 10-20W-nál ez elhanyagolható, de most nem erről szólt a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák