Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztenly

    tag

    válasz Furious #13860 üzenetére

    Nem vagyok IT-s de ha jól tudom vannak néhányan akik magukat nem picit szeretik feljebb pozícionálni e szektorban tevékenykedők közt.
    A másik h lesajnálnak h bootcamp'es arc vagy és nem 210kreditet végeztél minimum aminek a fele ha csak hasznosítható a pályán sokat mondok. 2 testvétem ITs szóval nem a gólya mondta.
    Sztem ezeket nyugodtan pályázzd meg és max elutasítanak de ne csüggedj. Ami talán reálisabb az a garázscég vagy nagy multi junior/gyakoronki programja (bár oda lehet kell aktív jogviszony.) Kezdő bérnek meg br 450k +-50 reális lehet. Érettségivel PHP krampácsolóknak 1-2 projekt után adnak ennyiket.
    De elején tanulni kell. Akát hagyhatod h ők ajánljanak bért. Az angollal érdemes jobb viszonyt ápolni. Aztán hajrá!

  • harylmu

    őstag

    válasz Furious #13860 üzenetére

    Ne foglalkozz vele, nem először üt meg hasonló hangnemet.

    De az igaz, hogy medior szintre nem fognak behívni interjúzni 16 hetes tanfolyam után. Junior és intern pozikat tudsz megpályázni és amit kraft írt blogolás, LinkedIn/GitHub aktívkodás remek ötlet. Példa: Raspberry Pi-kből összeraksz egy Kubernetes clustert és valamit futtatsz rajta (mittomén, akár crypro minert, vagy valami saját magad által írt appot) stb, és leírod hogyan csináltad. Akit annyira érdekel a szakma, hogy otthon is foglalkozzon vele ilyen szinten, azt szívesebben látják mindenhol.

    Még ha elsőre gyakornok vesznek is fel, akkor is elég gyorsan előre lehet jutni a szakmában ha tényleg lelkes vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Furious #13860 üzenetére

    múltkor egy vitában az egyik fórumtárs elmesélte, hogy a c64 sid-jében d/a konverterek vannak. ez azt jelenti, hogy amikor a c64 menő volt nálunk, úgy 30-35 éve, ő akkor már alaposan ismerte a gépet. megismétlem: 30-35 éve. a többi hsz-éből meg az látszik, hogy azóta is programozással meg üzemeltetéssel foglalkozik.

    én 6. általános iskolás koromban írtam az első programomat nagygépen (kb. 40 éve). 8. általános iskolás koromtól rendszeresen programoztam szakkörben. gimiben folyton programoztam, majd utána ilyen irányú egyetemre mentem. jelenleg 5 diplomám van, abból négy ehhez a szakmához kötődik. 30 éve nyomom az ipart.

    és akkor te egy szintre akarod tenni magad azokkal, akik ilyen szakmai élettörténetet futottak be, mint én? ne röhögtess. légy szíves ennél jobban tiszteld meg ezt a szakmát, mert enélkül semmire nem fogsz menni.

    ha nem értenéd a megfogalmazásokban jelen levő finomságokat, akkor elmondom:
    1. amit neked írtam, nem téged szóltalak le, pontosabban nem téged teljes egészében szóltalak le.
    2. azt az egy ötletedet szóltam le, hogy nulla képzettséggel devopsnak akarsz menni a lufthansához. a többiek udvariasabbak, mint én, ezért nem röhögtek ki publikusan, de azért lássuk be, ez nagyon durván rossz ötlet. rollerről nem ülhetsz f1-es ferrariba.
    3. ha komoly it-s karriert akarsz, KEZDJ EL PROGRAMOZNI! és menj el mellette egy rendes képzésre, ami nem codecool meg nem hasonló kódkrampácsoló tanfolyam, mert ott nem tanítják meg az alapokat, ott azokból képeznek programozókat, akiknek van hozzá affinitása. A rendes képzés nálam tudomány-egyetem, de mérnöki szak is elfogadható.
    4. a későbbi kudarc-cunami elkerülése céljából tedd helyre a képzettséged és a céljaid között tátongó szakadékot. persze, bazira viccesnek hangzott, hogy a lufthansát nem érdekli, hogy tudsz-e szántani, de ennél jobb tanácsot itt még nem kaptál.

    Majd később (értsd: több, de minimum 5 év múlva) döntsd el, hogy az volt-e a jótanács, amit udvariasan, nyugati politikailag korrekt formában kaptál és nem mentél vele semmire, vagy az, ami nyersen megmondta a valódi igazat.

    "Érdekes hozzáállás ez a pályakezdőkhöz...": az általad felsorolt álláslista szerint nem vagy pályakezdő. a cv-d szerint igen. melyik szerint álljunk hozzád? nem feltétlenül kell válaszolnod, én mindig azt fogom neked is, mindenki másnak is leírni, ami, szerintem, a legjobban szolgálja az érdekeidet/érdekeit.

    és ha rám hallgatsz, visszamész szántani. mondjuk az ilyen nagydumákat, hogy (idézem a cv-det: ) product owner vagy a családi gazdaságban, azt akkor is lehetne hanyagolni, de ettől még a mezőgazdaságban sokkal több jövő van, mint az it-ben.

    tehát összefoglalva: nem értéktelen vagy, hanem rossz irányba nézel. Fordulj, mert ha nem, úgy jársz, mint a titanic.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák