Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz k1csi #4627 üzenetére

    "Viszont 1 akku töltése nem akart leállni. Kb. újabb 1 óra múlva amikor már ~3.5 Ah-nál tartott, kihúztam a töltő adapterét majd néhány másodperc múlva visszadugtam. Ekkor egyből kiírta a FULL-t a problémás akkura."
    Az a cella már melegedett? Túl forró nem lehetett, hisz a töltőben van hőmérsékletre limit. Úgyhogy inkább hagyni kellett volna. Igen, tovább tartott, mint a többi, de ez egyelőre nem sokat jelent.
    Amúgy töltés közben a tápot nem szakítjuk meg, mert ez a halála a -dV vagy zero-slope töltöttségfigyelésnek. Az indításkori "Full" jelzés nagy valószínűséggel felső feszültséglimitre jön elő, ami a még töltés alatt lévő cellánál már adott volt, a befejezettnél pedig nem, mivel annak a töltése már korábban leállt ill. csepptöltésre váltott.
    "- Kifogtam egy rossz szériát az új Eneloopból?"
    Természetesen nem zárható ki, de ebből a jelenségből rögtön erre következtetni elég meredek. Ha a kisütési teszt során a kapacitása vészesen alacsonynak mutatkozik, akkor esetleg, de ott még nem tartasz. Amúgy a használat során a cellák majd szépen kiegyenlítődnek, ha minden jól megy.
    "- Az új Eneloop nem kompatibilis az IPC-1L töltővel?"
    Ez nonszensz. Az eneloop-ok bármelyike kapacitásban és kémiában is megfelelő ennek a töltőnek.
    "- Hibás a töltőm, de ez a hiba eddig nem jött ki, mert csak az új Eneeloop-al jön ki a hiba?"
    Ha ugyanebben a töltőfészekben más cellával is ilyet tapasztalsz, akkor van rá esély. De én ezt is elég valószínűtlennek tartom, mert ha elég régóta használod a töltőt, mert feltűnt volna.
    "Kérdés még, hogy mi történt volna, ha hagyom addig menni a töltőt amig magától le nem áll."
    Előbb-utóbb mindenképp leáll. Vagy a felső kapacitáslimit, vagy a túlmelegedés miatt.
    "Úgy tűnik mintha az IPC-1L töltőm nem lenne képes korrekt módon érzékelni az új Eneloop feszültségletörését"
    Tapasztalatom szerint az 500 mA-es töltőáram mellett nem jelentkezik letörés. Én legalábbis egy kanyi millivolt visszahajlást sem tudtam mérni eneloop-okon, de ez a jelenség NiMH-akku és nem túl magas töltőáram esetén nem lehet ritkaság. A 'nulla meredekség' (vagyis a feszültség stabilizálódása meghatározott idő alatt) viszont szépen megfigyelhető volt. Kérdés, hogy az IPC-nél ez hogyan, mekkora időtartam vizsgálatával van megvalósítva.

  • elistvan

    senior tag

    válasz k1csi #4686 üzenetére

    És erre az esetre mit ajánlasz az IPC-1L-helyett? (Ha a töltőn spórolnék az akku meg eneloop) Ha én kevés AAA-t használok és merítenem sincs miben. (távirányítók mikrók, órám szintén...) A somogyi oldaláról pl. a legalapabb kisütni képes töltő is megfelel? (Jópár hsz-el fentebb linkeltem.)

    [ Szerkesztve ]

    Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

  • luciferk

    senior tag

    válasz k1csi #4690 üzenetére

    " IPC-1L meg a 2500 mAh-ás új Eneloop-al nem megbízhatóan áll le). "

    Erről egy kicsit lehetne bővebben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák