Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Karcsi1001 #4645 üzenetére

    Elméleted szerint az ilyen leírások csak szakembereknek készülnek, mert csak ők érthetik meg. Pedig ez nem igaz: a használati útmutató azért van, hogy bárki tudja, melyik állapotban mi történik és a négy megjeleníthető értéket (idő, áram, töltésmennyiség, feszültség) épp hogyan kell értelmezni.
    Ha nem nyúltál hozzá, akkor a töltőáram a default 200 mA értékű volt, amellyel egy 2000 mAh kapacitású cella töltése 14..15h időtartam alatt fejeződik be (nagyobb kapacitásúé arányosan tovább tart). Ezért érdemes az áramértéket a folyamat elején a manualban írt módon megváltoztatni, növelni. A töltőáram mindig a kisütéskor látott / beállított áramérték kétszerese lesz, tehát ha egy fullra töltött 2 Ah kapacitású cellát teszel be kisütésre, a feltöltésig eltelő teljes időtartam kb. 2000 mAh / 100 mA + 1,4*(2000 mAh / 200 mA) = 34 óra is lehet, ami irdatlan hosszú. Természetesen ha a cella már nincs teljesen töltve, vagy lemerült, akkor hamarabb végez, a kisütési idő el is tűnhet, de a töltés akkor is minimum 14 órás lesz.
    #4646: "Mielött kiveszed a kész aksikat, a display gomb segítségével most is további információkat tudhatsz meg az akkumulátorról. Az aktuális kapocsfeszültséget, a beletett töltésmennyiséget, a töltőáramot (ami a csepptöltés) és a csepptöltésben eltelt időt (ami itt most azt is jelenti, hogy mióta van készen)."
    Ezt pontosítanám: emlékeim szerint a töltés végeztével (a Full állapot kijelzésének pillanatában) az időmérő nem nullázódik, vagyis Charge és Discharge programok végén látható időtartam nem a csepptöltés idejét jelenti, hanem a teljes töltési időtartamot, beleértve a gyors- és a csepptöltést is. Ha tévednék, valaki majd kijavít.

Új hozzászólás Aktív témák