Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsy_

    tag

    Tovább teszteltem a tronic töltőt:

    akkuk behelyez tölt zöld ready led feszültség: 1,38 v
    Ezután betettem az akkukat az ipc1 ben az még kb~700mAh energiát belepumpált.

    Csináltam olyan tesztet is, hogy hagytam kb 10 órán át tronic töltőben az akkukat és csodák csodájára a végére elérte a 1,45 voltot. Ezzel azt akarom mondani, hogy miután jelezte a töltő, hogy ready az kb 70 80 % lehet és a fennmaradó töltést a csepptöltés intézi el.

    Részemről visszaviszem a töltőt remélem visszaveszik , fontos lenne a manuális kisütés.

    Ha most kellene magamnak venni töltőt a következőekből választanék:

    Aldis töltő gondolom ez is 5 k körül lehet
    Soshine töltő (dealextreme) kb 4 k (nincs vagy legalábbis nehéz a gari kérdése)
    Ha nem számít a pénz voltcraft ipc1 (nekem is ilyen van immáron 6 éve)
    Ha nem kell manuális kisütés funkció lidl tronic

    Más:

    Most akkor van memory effect NiMH akksiknál? Neten ilyet találni:

    Ni-MH (Nickel Metal Hydride)
    This cell type is the most common cell type currently available for laptop computers, (although Li-ion is rapidly becoming the most popular) this battery type is relatively cheap to manufacture and therefore tends to be cheaper than Li-ion. this cell type is prone to memory effect,so it is important to take good care of your Ni-MH battery to ensure that you obtain the best runtimes.

    Máshol meg azt írják user szinten nem fog előjönni a a memory effect.

    Én mindenesetre töltés előtt mindig kisütöm őket és van jópár 6 éves akksim amik a mai napig a kapacitásuk 90% át tudják.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák