Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kugyu21

    senior tag

    válasz And #4614 üzenetére

    "Azt viszont nem tudom, hogy az ilyen fél-3/4 ciklus hogy befolyásolja az akksi hosszú távú működését."
    Hosszú távon valószínűleg kialakulna memóriaeffektus (legyen az akármekkora hatású), de mivel arra pont a teljes töltés-kisütés ciklusok jelentik a gyógyírt, nem fog jelentkezni, ha nem is a fényképezővel, de akármi mással amúgy rendszeresen lemeríti az akkukat.

    A rendszeresen, de nem mindig, ahogy elörébb elhangzott, hogy minden esetben kisütéssel kellene kezdeni a töltést.

    "És a szórás azért ilyen nagy, mert valamiért, még véletlenül sem egyformán meríti le őket."
    Hát ez azért (azonos kapacitásra töltött és sorosan kötve használt cellákat feltételezve) minimum érdekes jelenség.

    Én is ezért csodálkozom, mert a nyolcból egy-egy párat mindig azonos módon kezelek az IPC-vel, még ha a párokat nem mindig. Az egyik pár az utánmerítőből kerül kisütésre és töltésre, a másikra meg rátöltök ha kevés az idő. De páronként mindig egyformán.

    "az IPC-vel 100mAh-val sütve még 0.8-1,3 Ah vehető ki belőle (350-el persze kevesebb, tudom)"
    Szerintem 250 ill. 350 mA-rel terhelve sem volna jelentősen kisebb a kivehető kapacitás. Az adatlap szerint még 1C értékű kisütőáramhoz is közel 1900mAh kivehető töltésmennyiség tartozik, 1V-os alsó határig. Szóval nálad valószínűleg a fényképező limitértékével van gond, méghozzá elég durva, ha eneloop-okban is ennyi marad benne.

    Én is így gondolom, sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák