Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Szentes

    tag

    válasz Gdfath3r #12979 üzenetére

    A sztorira válaszolva:

    Az egyik kedves, kis pénzű ismerősünknek keresgettünk AGP-s VGA kártyát itt a PH-n, mikor rá akadtam Gdfath3r által hirdetett X800 GTO kártyára.
    Ami rögtön feltűnt az az ára volt, mert elégé áron alól kínálta. Telefonon megbeszéltük a részleteket, majd ELŐRE megkapta a kártya árát.
    Postai úton vettem át a kártyát, aminek látszólag semmi gondja nem volt.
    Amikor beleraktam a gépbe és az alaplap biosába beléptem, már feltűnt, hogy töri a karaktereket az-az jó néhány betű helyett csak krix-kraxokat írt ki.
    Feltelepítés sem volt olyan egyszerű, de megoldódott. Viszont a windows képét néha törte, ezért lefuttattam rajta a FurMark teszt programot, amire teljesen összetört a kép.
    Felhívtam a kollégát aki teljesen fel volt háborodva, hogy hogy mertem az ő kártyáján lefuttatni ezt a "VGA gyilkos" programot. Közöltem, hogy nem most kezdtem a számítástechnikát és ezt a teszt programot sem először használtam már, természetesen soha semmi gondot nem okozott a JÓ és HIBÁTLAN kártyáknál.
    Egyébként, ezt a programot is itt javasolták nekem többen is a PH-n.

    A másik dolog a kártyával kapcsolatosan, hogy ezzel a megváltoztatott hűtéssel nem is fért bele egy fekvő, gyári házas gépbe, így megkérdeztem a kollégát, hogy esetleg a gyári hűtése meg van e még, amire NEMLEGES választ kaptam, de segítőkészen elmagyarázta, hogy - hogy tudom leszerelni azt a réz másodlagos hűtést a kártyáról.
    Ezüst pasztát és alufóliát használt a kártya összeszereléséhez.

    A kártya megváltoztatott hűtésére, egy 8cm ventilátort használtam, pótolva a leszerelt réz másodlagos hűtést. Természetesen nem lett jó ezzel sem.

    A kolléga több esetben magyarázta, hogy a kártyát ne hogy módoljam nagyobbra, de igazán nem értettem minek kell ezt annyiszor elmondania, hiszen eszem ágában sem volt vele foglalkozni, mivel akinek szántam, örült, hogy megtudta vásárolni és nem kockáztatta volna meg, hogy esetleg elromlik ez által a kártyája.

    Ami az egészben rosszul esik, hogy bár korrektnek tűnt az eladó, mégis mikor hibát jeleztem felé, szánalmas kimagyarázkodással próbálta magát kimenteni, arról már nem is beszélve, hogy bár vidéken lakunk, de ez nem azt jelenti, hogy a vidéken élők HÜLYÉK és DEGENERÁLTAK nekik minden vackot el lehet adni és aztán próbáljuk a fejüket csapkodni, hogy milyen kis "butuskák" is vagytok mert nem értetek semmihez.

    Ennyi a történet másik oldala, talán annyi érdekesség, hogy az ÉN sztorimat több PH-s kolléga megtudja erősíteni, mert mikor bár a biosnál kezdődött a probléma, többen azt javasolták, hogy küldjem vissza a kártyát mert átverés az egész. Igazuk volt!

    A nyári kánikulájára csak annyi, hogy egy 24 fokos klimatizált lakásról beszélünk, nyitott számítógép házzal.

    SENKINEK nem ajánlott kategória Gdfath3r kollégával való üzletelés! Kedvesnek tűnő ember aki a végén hátba támad!

    [ Szerkesztve ]

  • Szentes

    tag

    válasz Gdfath3r #12979 üzenetére

    "szakmájábol eredendöen egy őnfejü, enyhén arrogáns"

    Ez a mondat elkerülte a figyelmemet, csak most kaptam 2 PÜ. amiben kollégák hívták fel a figyelmemet.

    Ez már tényleg szánalmas! Miként jön az ember magán élete egy csalóval kötött üzlethez. Én sem tártam a nyilvánosság elé, hogy ő honnan jött, mit csinált, hogy került az országunkba, pedig az elmondottak (már ha igaz egyáltalán) alapján, nem biztos, hogy üzletelne vele valaki is ismerve a körülményeit.

    Igazán szánalmas, nagyon sajnálom, hogy megismertem. :O

  • Szentes

    tag

    válasz djculture #13007 üzenetére

    Én is így tettem, az eladó közölte mit csináljak, az ő elmondása szerint jártam el, amit ő elfelejt közölni, csak a saját szemszögéből írta le.

    Lecsípés - Az anya fölött csíptem el, mert egy belebarbolt, 1cm körüli csavar volt belerakva (minek utána néztem és a gyár nem rak ilyen hosszú csavart a packba) minek következtében az ellenkező oldalon a gyári Fujitsu-Siemens gép hűtő burkolata miatt nem lehetett belerakni a gépbe.

  • Szentes

    tag

    válasz Gdfath3r #13009 üzenetére

    Én is pontosan azt kapom amire számítottam. Csak vádaskodsz és te nem ismered el a hibádat. Kicsit olvasd már el a hozzászólásaidat....ha figyelmesebben megnézed, a saját soraid között ott vannak az ellentmondások.
    Jól jött volna egy vidéki tudatlan, hogy becsapd egy kis pénzel ugye? De hát te mondtad, minden pénz számít. Az lehet de nem így!
    A kártyát nem láttam működni a vásárlás előtt, így csak az elmondásodra hagyatkozhattam ami ezek szerint csak egy mese volt.
    Megakartál szabadulni egy hibás kártyától akire próbáltál egy pali madarat találni de nem jött össze. Olyan hazugságokat próbálsz itt leírni, aminek semmi alapja sincs! Még, hogy mozgott a blokk rajta...? Senki nem nyúlt hozzá és ezt te pontosan tudod! Itt meg leírod nagy ártatlanul, hogy a csúnya rossz bácsi tönkre tette a kártyádat, de mind ketten pontosan tudjuk az igazságot.
    Beakartál csapni, pontosabban egy 9 éves gyereket minden lelkifurdalás nélkül és ez nem jött össze! Adtál cserébe egy 7600GS kártyát ami kicsit gyengébb mint amit először küldtél, elfogadtuk és nem a pénzt követeltük vissza. Ha én lettem volna a hunyó nem a pénzhez ragaszkodtam volna inkább és nem egy gyengébb kártyához?
    Mivel az igazságot mind ketten tudjuk, így nem vagyok hajlandó vitatkozni a továbbiakban egy olyan emberrel, aki először becsap, majd a nyájas hazugságaival magát próbálja fényezni itt a fórumon.
    Részemről a téma befejezve, sikerült alátámasztanod annak megállapítását, hogy veled és a hozzád hasonlók miatt "hígult" fel ez a jó kis oldal közössége.
    Az utolsó hozzászólásomkor itt áll az apuka akinek a gépébe lett volna a kártya, aki személyesen élte meg a csalódást, mert bár a telefonbeszélgetéseket nem hallotta, de minden mozzanatnál jelen volt és keserűen állapította meg, hogy soha többé nem vesz semmit az Interneten keresztül, mert nem akar így járni.
    Most már csak az lesz a szép, ha az is kiderül, hogy te hibásan vetted a kártyát és így próbáltad meg eladni. Több Linuxos és Mac oldalon ugyanis panaszkodik egy felhasználó az X800GTO kártyájára és annak módolását próbálja kihúzni a fórumozókból és ez nem sokkal az eladásod előtt történt. Keress rá, magad is meglepődsz mi mindent rejt az Internet csodája.
    Na minden jót, de csak annyit, amennyit TE adtál másoknak is!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák