Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Norby01

    csendes tag

    válasz GabenG #10894 üzenetére

    Szia!

    Sajnálom hogy nem küldtem el a 160 Ft-ot tegnap délutánig mert nyaraláson voltam, mondtam ha járok a városban ellesz küldve csak nyaraláson nem igazán foglalkoztam ezzel és csak néha jutottam nethez is, szerintem ma már megkaptad a nagy összeget, egyébként még senkivel sem csináltam ilyet nem is fogok.

    www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

  • Norby01

    csendes tag

    Sziasztok!

    Csalóba ütköztem én is sajnos, ő az illető: fridiii , feketepontban részesítem
    A sztori a következő:
    Pár napja kitett egy hirdetést ami amd x4 955 eladásáról szólt [link]
    Mivel elég olcsón adta, (25e Ft) ezért gondoltam megveszem, de nem bíztam benne eléggé így felajánlottam neki hogy személyesen találkozzunk. Ő erre azt válaszolta hogy neki Szolnokon jó a tali, de nekem ez nem volt jó így megállapodtunk utánvétben, fele postát én álltam, eddig minden rendben ment, normálisan viselkedett mondta hogy garit is küldi stb...
    Már el is küldte megint írt hogy reméli nemsokára megérkezik.
    Így is volt hamarosan (ma) meg is kaptam a csomagot, amit nem én vettem át, kilett fizetve a 25700 Ft. Mikor hazajöttem egyből rutinosan megtapogattam, hogy tényleg az van-e benne elővigyázatosságból. Mivel olyan alakja volt mint a procinak így nagy izgalommal kinyitottam a bubis borítékot és mit találtam benne? Egy őskori intel processzort ami manapság már nem ér semmit.
    Azonnal tudtam hogy átvagyok ejtve, de nem voltam ideges írtam neki hogy intézzük el szépen, erre még választ nem kaptam.
    tehát megrövidítettek 25700 Ft-al.
    A borítékon budapesti cím van, névvel ellátva természetesen, tehát már a szolnoki tali és a lehetetlen pesti találka is hazugság volt.
    Jó lenne ha senki nem üzletelne vele mert nehogy úgy járjon mint én.
    Viszont remélem, hogy ez az ügy jól fog záródni és szépen megtudjuk oldani ugy hogy nem kell bevonni a rendőrséget, én nem fogok rá haragudni csupán nem fogok vele üzletelni és nem ajánlom másnak sem, de ha nem sikerül így akkor mivel 20e Ft feletti ezért ezesetben feljelentést teszek.

    www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

  • Norby01

    csendes tag

    válasz Norby01 #11863 üzenetére

    Válaszként írom az ezelőtti bejelentéshez

    Nos, hát egy haverral kitaláltuk (aki pesti) hogy keressünk pesti telószámokat abban az utcában, abban a házban és hívjuk fel..
    így is lett találtunk 3 telószámot persze egyik se a "tettes" neve volt, de mind1 mindegyiket felhívtuk és érdeklődtünk H. István névre. Senki nemtudott semmit, de a harmadik hölgy lement és a postaládáknál megnézte hogy szerepel-e ilyen és megtalálta, felment hozzá és elkérte a telefonszámát H. Istvánnénak. Nagynehezen eltudtuk érni, mondta hogy H. István nem a fia hanem az unokája (tehát fiatalkorú gyerek a csaló) és tud az üzletelésről.
    Elmondtuk neki hogy mi a helyzet hogy ilyen cuccot küldött ez 26e Ftért, és megbeszéltük vele először azt hogy visszaküldi a pénzt aztán újra felhívtuk és abban maradtunk hogy én elküldöm ezt amit az unokája küldött procit ezt elküldöm a pesti havernak és majd ő elmegy H. Istávnnéhoz és cserélnek pénz<->rossz alakatrész.
    Így is történt, sajnos sok idegesség, idő és fagyoskodás árán sikerült visszaszerezni a pénzt.

    Ez a történet jól záródott, ezzel szeretnék mindenkit bíztatni akit átvágtak.
    Legyen ez a történet egyben arra is példa, hogy senki ne legyen naív mert én sajnos az voltam.

    Köszönöm a segítséget Sarreth és Bartibi kollégáknak.

    www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

Aktív témák