Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hát Én...

    csendes tag

    Szeretném megosztani E8200-as processzorom eladásának történetét. megaram kolléga 2009-09-11.-én adott fel "Sürgősen, kp.-ra veszek C2D procit" hirdetést és mivel én is aznap tettem fel a procimat eladni ezért dobtam neki privát üzenetet. (2009-09-11.14:03-kor)
    Rövidesen arra jutottunk, hogy kell neki a procim, én elsőbbségivel postázom, ő átveszi, kipróbálja, és hétfőn az általam elküldött bankszámlaszámra utalja a vételárat. (postaköltséget állom).
    Még egy óra sem telt el (kb 35-40 perc múlva), már küldtem neki privátban a postai ajánlott elsőbbségi levél beszkennelt másolatát - bizonyítva, hogy kézbesítés alatt van a proci.
    Roppant hálásnak tűnt, és "tutira" ígérte a hétfői (OTP-s) utalást. A dologhoz tartozik, hogy világosan megírtam privátban, hogy legyen szíves a hozzá legközelebbi OTP-ben intézni az utalást, mivel így sokkal gyorsabb a dolog mint pl. a postai utánvét. (Azzal már volt rossz tapasztalatom..."garantált" másnapi kézbesítéssel + 1k-ért feladott csomag csak "simán" két nap múlva ért oda, a pénz valahogy még lassabban jött meg. Az egész "csak" 6 napba telt..)
    Nem is nagyon foglalkoztatott a dolog hétfőig -mivel a pénteken elsőbbségivel feladott levél kézbesítése akkor volt várható. Hívtam azt a számot, amin beszéltünk : kicsörög >semmi >újra >semmi. Ezt nagyjából óránként megtettem estig. (Mivel kocsiban ültem, net sehol)
    Este hazaértem, dobtam privátot hátha fent lesz, és válaszol > vártam...
    Kedden délelőtt már kicsit elöntött a "harci ideg", ezért a postacím alapján a tudakozóból lekértem az adott névhez és címhez tartozó telefonszámot és felhívtam.
    Az édesapjával beszéltem - mivel az ő telefonszámát dobta ki a tudakozó - aki elmondta, hogy igen ott van a proci, a fia (megaram kolléga) dolgozik, de üzenetet tud átadni.
    Ezután felpörögni látszottak az események, mert jött válasz a privát üzenetemre - igaz nem a "vevőm", hanem az öccse írt - hogy: "most teszteli a procit, és 100%-os, szól a testvérének, hogy utalhat".
    Kicsit megnyugodtam, hogy hamarosan megkapom a vételárat...gondoltam még mindig gyorsabban, mint az utánvétes "szerencsétlenkedéssel".
    Másnap 2009-09-16.-án szerdán hívott is a srác (kb. 14:00 és 15:00 között), hogy most utalta a proci árát. Még kérdezte is, hogy az "befizetés igazolást" beszkennelje.e nekem.
    Nem kérdeztem, hogy melyik bankban utalta, feltételeztem hogy úgy ahogy megbeszéltük elcammogott a hozzá legközelebbi OTP-be és az adott számlára befizette. Gondoltam ezen a két napon már semmi nem múlik.
    Keztem a neten nézegetni az egyenlegemet (mivel ezt az sms-es értesítést a rendszeres bankkártyás fizetés miatt nem használom) , > semmi.
    Na gondoltam majd másnap (csütörtökön) > semmi.
    Írtam neki privátot, hogy "bocsi, de milyen bankban utaltad a zsét?"
    Visszaírt később (mivel sok a munkája) hogy a postáról "utalta" rózsaszínű csekken a bankszámlára, mert neki "így jött öszze".
    Ekkor már péntek volt...kértem, hogy a feladóvevény másolatát küldje át privátban, hogy legalább a postán tudjak érdeklődni....szombaton.
    Summa summárum: Hétfőn küldte át a feladóvevény számát (mert írtam neki, hogy az is elég) , ennek birtokában a postán közölték velem, hogy : "már csütörtök óta itt van, de ahhoz hogy a megadott számlára rátegyék, az még 3 munkanap, tehát beleszámítva a hétvégét is majd kedden (2009-09-22.-én) lesz "fogható" a pénzem.
    Szóval a 09-11.-én "sürgősen" postára adott proci ára már 11 nap múlva végre elérhető...
    Azt akarom kihozni ebből a "kisregényből", hogy hiába nézegeted te (vagy én) a leendő üzlet partner adatlapját, hiába fixálod le a "szabályokat", hiába van az illetőnek millió "piros pontja", ha nagyon akar, vagy "nagyon nincsen képben" akkor így is, meg úgy is meg tud szivatni....
    A hab a tortán, hogy egy "fórumtárs", aki nemrég megvette az egyik alaplapomat - nicknevét nem lenne etikus megnevezni- személyesen találkoztunk, mindenki elégedetten távozott... már ott az üzlet helyszínén panaszkodott valami "debreceni gyerekre" valami üzleti kellemetlenség miatt.
    Miután én már postáztam a procit, küldött privátot, hogy mi van, mert látta, hogy pont ennek a srácnak adtam el... Utána kezdtem el "kicsit" keresgélni itt -ott. Kiderült, hogy az én kedves vevőm (elmondás alapján) többek közt utánvéttel nem vesz (mert sokallja a költségét), amiben mondjuk igaza van.. viszont előre se utal...mondjuk ebben is van igazság néha. Rendkívül sokat dolgozik (nyilván jó munkásember), tehát a megbeszéltekre "nem vehetsz mérget", mert egy-két nap csúszás itt-ott megeshet.
    Na most már mindegy, visszacsinálni a dolgokat már nem tudom!
    Így jártam!
    Ezt a -remélem- tanulságos kis "novellát" azért megosztom mindenkivel, nehogy még valaki így járjon rajtam kívül.
    U.i: azóta kizárólag Budapesten, személyesen intézem az apró-cseprő dolgaim.
    Az ország 4/5 része így kiesik, de 2millió emberből is akad vevő, ill. eladó ha kellene valami.
    Üdv!

Aktív témák