Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pollux66

    tag

    Hi Mindenki!

    PLS szánjatok rám 1 kevéske időt, hogy elmeséljem a kálváriámat.
    Március 27.-én kötöttem egy üzletet PEPI32 nevő taggal, 1 intel E6750-es CPU-ról van szó, mely értéke 15.500Ft.
    Számtalan üzleten túl vagyok (sikerrel, feketepontom nincs én se adtam soha senkinek), eddig minden cuccomat saját magam adtam fel postai utánvéttel...ebben az egy esetben viszont az egyik általam tisztelt családtagomat bíztam meg az élőre becsomagolt és megcímzett küldemény feladásával.
    Amit a lelkére kötöttem:
    -15.500ft-ot fizet érte a vevő a póstásnak
    -értéknyílvántartás legyen róla
    31.-én a csomag fel lett adva 1-2napra rá az illetőtől kértem a postai szelvényt, mely
    1. 620g értéklevélként lett feladva(no para)
    2. értéknyílvántartva 20.000Ft-ig(no para)
    3. viszont utánvételi árat sehol sem láttam, ekkor kapott el az ideg

    Családtagom váltig állította h úgy adta fel a postásnak ahogy mondtam, megh azért nincs rajta az összeg ,mert értéklevél lett feladva és az csak a postásnál van bekönyvelve. Vissza is vitte a szelvényt az adott postáshoz és állította meg fogom kapni a pénzt!

    A pénz viszont csak nem jött meg, csak nem jött meg.
    PEPI32-nél folyamatosan érdeklődtem a proci után mikor kapta meg, működik-e, pénzügyek stb.
    Mikor már a 3. levelemre sem reagált, annak ellenére h a profiljában láttam hogy aktív, tehát olvasta a leveleket tudtam h vmi gebasz lesz.
    A mai napon én személyesen mentem el a postára és ahogy vártam NEM utánvételesen lett feladva a proci.
    Fizetnie viszont vmilyen formában kell az illetőnek! Ezt viszont a mai napig nem tette meg. Nem reagál az üzenteimre.
    Mit tanácsoltok mit tegyek?
    A válaszokért előre is THX!

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

  • BlOO

    csendes tag

    válasz Pollux66 #14131 üzenetére

    Szia!

    A "kedves" PEPI32vásárló nálam is érdeklődött, lejegeltetett egy pc házat, majd napok múlva 3 levélben kérdeztem tőle, hogy akkor most kell neki vagy sem....azóta sem méltat a válaszra, és nem mellesleg, igen aktív, mert minden nap szinte bejelentkezett azóta!

    Ez olyan szürke pont!

    [ Szerkesztve ]

    NO dissatisfied costumer is ever allowed to leave my business. Always send pm. to me.

  • Pollux66

    tag

    válasz BlOO #14137 üzenetére

    Akkor ahogy elnézem nem csak nekem van vele (PEPI32) problémám!
    2napot adtam neki hogy jelentkezzen a ki nem fizetett CPU-m ügyében, ellenkező esetben megy a feljelentés!
    Ahogy azt 1-2hozzászólással lejjebb írták 1kis inkorrekt phöcs!
    Vigyázz vele!

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

  • Pollux66

    tag

    Hi all!
    Ilyen komolyan nincs emberek....ennyi patkány népet mostanában akikkel üzletelek...pfff!
    Írtam már de nem győzöm hangsúlyozni eleget, h egyre több a szemét csaló egyén!
    Először a kedves kis PEPI32-es szituáció! (aki annak ellenére hogy ELISMERTE a tényt hogy nem fizetett a CPU-ért, még mai napig nem fizetett érte!!!)
    Most pedig a következő helyzet alakult ki.

    A régi konfigomból utoljára a lapot tudtam lepasszolni. Az adott vevőnek nagyon sürgős volt a cucc (egyenlőre név nélkül írom, hátha tisztázódik, jobban mondva pofa sunyiba szinten nem hepciáskodik), ennek ellenére igyekeztem minden kelléket összeszedni, én kis naív még meg is kerssetem h tegyek e neki be a dobozba +IDE kábelt mert nem találom a gyárit! :O Imádtam ezt a lapkát, vigyáztam is rá, nem most jöttet a falvédőről tudom h hogyan kell konfigot bontani stb.
    köv nap (05.04) megtörtént az üzlet. 05.07-én az illető ír pv-ben hogy NEM INDUL A GÉP:
    hi! sajnos valami nem oké! összeraktam a gépet, áram alá helyeztem, felpörög egy kicsit, majd leáll és ennyi, ezt megjátszottam egyhuzamban vagy hatszor mire 1szer elindult aztán leállás után megint semmi! ötlet? mi legyen? működő gépből származik minden alkatrész, alaplap lett csak cserélve...
    Másnap azaz ma láttam h mit írt, azonnal válaszoltam is rá eképpen: Szia!
    Hogyne! core2Duo E6750 ill. 2x2Gb kingston hyperx ram volt benne!
    100% h működik akkor vettem ki mikor neked kellett odaadnom!
    milyen procit tettél bele? ill ramot? Írd le részletesen a konfigot pls!
    CPU-RAM-VGA-tápegység!
    milyen típusú proci! (az alaplap által támogatott CPU?)
    Milyen vidkari? (nagy fogyasztás???)
    milyen márkájú és mekkora tápod van?(túl kevés watt vagy erőtlen ,márkátlan táp?)
    A te alkatrészeid honnan származnak? Újak vagy használtak?
    Amúgy a legújabb BIOS van rajta tehát a támogatott CPU-k mind belemennek!
    CSináltam BIOS resetet mielőtt kivettem volna, de légyszi te is csinálj biztos ami biztos!

    Írj mihamarabb h mi szitu!
    Ekkor vmi isteni sugallat csapta meg a bucimat és elkezdtem keresgetni a fórumon a sráccal kapcsolatban. no és mit találok az illető egyén MAC OS X-et akkor pakolni az én PC-s lapomra és csodálkozik h nem jön neki össze a dolog (a megfelelő fórumon meg lehet nézni a konkrétumokat ill a kis youtube-os vidijét a LAPOM BIOS-beállításáról ami ugyebár állítása szerint "NEM INDUL"....nem a f.... nem!!!)

    Ne haragudjatok a szófosásért de ezt ki kellett magamból adni...gyááááááá!
    Írjatok h ti mit tennétek pls! Pííísz!

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

  • Chase

    csendes tag

    PEPI32 : fekete pont

    A hirdetésem kapcsán privátban megegyeztünk, hogy postai utánvéttel küldöm a terméket, a postát ő kérte.
    Feladáskor 1690 Ft-ot fizettem érte, nem vette át, amikor a posta visszahozta még 830 Ft-ot kellett fizetnem.
    11500 Ft-ban egyeztünk meg, a konkrét anyagi károm 2520 Ft, ami a vételár ~22%-a. :W

    PEPI32 a privát üzenetekre nem válaszol azóta.

    [ Szerkesztve ]

    Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

  • Pollux66

    tag

    válasz Chase #14233 üzenetére

    Szia!
    Felhívnám a figyelmedet, az én kálváriámra is PEPI32-vel: link

    Már egy hónapja nem fizetett ki 15.500Ft-ot ezért az üzletért!
    10.-éig kapott végleges határidőt, különben neve/címe/ph-s pv üzenetek/ bankszámlaszámi kimutatásom alapján megy a feljelentés!

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

Aktív témák