Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Lujgi

    Sajnos végül ebbe a totyikba jutottam Lujgi -val kapcsolatban. Eddig nem akartam jönni, mert a helyzetem sokkal inkább becsületbeli, mint anyagi kérdés. A történet a következő:

    Már legalább 5-6 hónappal ezelőtt volt, hogy lebonyolítottunk egy üzletet. Több cucc kölcsönös cseréje volt, ami értékegyeztetéssel történt.
    A csere alapja az én részemről:
    - XFX GTX 280 (új)
    - Gigabyte N680SLI-DQ6 alaplap (használt)
    - 1*2 GB Kingmax DDR2 800 Mhz RAM (használt)
    Lujgi részéről pedig:
    - Logitech Z5500 hangfalszett (használt)
    - ASUS P5E3 Alaplap (használt)
    - 4x1 GB 1333 Mhz-es Kingston DDR3 RAM (használt)
    - Inno 3D 9600 GT (használt)

    Így egyeztünk meg, így találtuk akkor egyenlőnek az értékeket. A cserét Csongrádon bonyolítottuk le a vasútállomáson, odáig tudtam elmenni vonattal ő pedig oda jött ki. A tranzakció befejeződött, a cuccokat elcseréltük. Minden hibátlan volt amit adott és ő is így nyilatkozott az én cuccaimról sőt még piros pontot is adtam neki hirtelen felindulásból! :W

    Jelen esetben az DDR3 RAM-okról van szó! Elsőre ugyan nem vettem észre az átvételnél, de utólag kiderült, hogy a 4x1 GB DDR3 RAM amit adott valójában csak 1066 Mhz-es Kingston RAM-ok nem pedig 1.333-asok, ahogy ő hirdette és adta el annó. Ezt sajnos már csak akkor vettem észre, amikor viszonteladásra kerültek a RAM-ok a részemről. Írtam erre Lujgi-nak, hogy 1066-os RAM-okat adott a megbeszélt 1.333 -asak helyett. Erre ő után nézett és mondta, hogy valóban 1066-osakat adott. Elnézte, de én is észrevehettem volna. A RAM-okat így 3.000 Ft-al kevesebbért tudtam viszont eladni. (Nevezetesen 14.000-ért adtam őket így el, amúgy meg 17.000-ért vitték volna).
    A részemről (Lord Dragon) úgy történt a viszonteladás, hogy meghirdettem 17.000-ért a 4x1 GB DDR3 Kingston RAM-ot 1.333 Mhz-esként, ezután ráírtak, hogy vinnék. Akinek viszont eladtam a RAM-okat szerencsére figyelmes volt és elég hamar észrevette, hogy 1066-os RAM-ról van szó. Azt mondta, hogy így is igényt tart rájuk, így hát 14.000 Ft-ban egyeztünk meg vele végül és 3.000 Ft-ot visszautaltam neki azonnal és elnézést kértem a félreértésért.

    Ezek után Lujgi-hoz fordultam, hogy a 3.000 Ft veszteségemet rendezzük, tekintve, hogy az eredeti üzletünknél, ő nem azokat a RAM-okat adta nekem el, amit megbeszéltünk.
    Rövid ideig ígérgette, hogy küldi a 3.000Ft-ot, majd azt mondta, hogy ez az én hibám is volt, mert én sem vettem észre az eredeti átvételnél, hogy csak 1066-osak. Úgy döntöttem hát, hogy igaza van én is hibáztam. Felezzük hát be a költségeket. Mondtam neki, hogy küldjön 1.500 Ft-ot és le vagyunk rendezve. És akkor nekem is volt 1.500 Ft tanuló pénzem amiért figyelmetlen voltam.

    Azóta már legalább 2 hónap eltelt és ő folyamatosan más és más kifogásokat keresve nem hajlandó elküldeni ezt az összeget. Sőt egy priviben még azt is leírta, hogy már elutalta az összeget. Erre én küldtem neki a linket a számlakivonatomról, hogy nem jött meg pénz. Erre mondta, hogy érdekes, pedig elküldte... de akkor majd újra küldi.
    Lényegében hónapok óta csak ígérget, de most már elegem lett belőle azért írtam be ide.
    Jelen helyzetben már ott tartunk, hogy nem válaszol a Privát üzenetekre se semmit, amit írok neki. Sajnálom, hogy így kellett alakulnia, eredetileg korrekt embernek ismertem meg. Sőt ahogy elnézem eddig csak pozitív értékelései vannak, nem értem miért ér hát ilyen keveset a becsület neki (gyakorlatilag egy pizza ára az egész azért nem írtam eddig...). Úgy érzem, hogy ennél korrektebbül nem tudtam már hozzáállni a dolgokhoz.

    1, Nem fekete pont-al nyitottam
    2, Hónapokig vártam az ígérgetései révén
    3, még a 3.000 Ft felét magamra is vállaltam.

    Én mindig maximálisan korrekt szoktam lenni minden üzletnél, eddig nem volt rám panasz így ezt várnám el azoktól is akikkel üzletelek. Gondolom egyértelmű, hogy miután évek óta itt üzletelek, nem az 1.500 Ft-os veszteség miatt írok ide, hanem sokkal inkább egy becsületbeli kérdés miatt.

    Azt hiszem minden elmondtam amit akartam. Ezek fényében kérnék egy Fekete pontot Lujgi -nak.

    Üdv! L.D.

    U.I.: A leírtak közül bármit alá is tudok támasztani Privát üzenetekkel, amennyiben szükség lenne rá. Nem töröltem egyet sem eddig. 200 valamennyi van összesen amit Lujgi-val folytattunk.

    [ Szerkesztve ]

  • x71x

    csendes tag

    Lujgi érdemelt ki egy FEKETE PONTot. Egy k800 lett volna az üzlet tárgya,én a megbeszéltek szerint 01.28.-án átutaltam a pénzt,és vártam a csomagot. 02.02.-én írtam neki,hogy nem ért ide még a csomag,4.-én válaszolt ( feladta,várjak péntekig,vidéken dolgozik,stb... ) Tegnap újra írtam neki,4.-e óta nem válaszol az üzeneteimre,pedig minden nap több alkalommal is jár itt.
    Természetesen le van mentve a levelezésünk,alá tudom támasztani az állításom. Kérném az ilyenkor szokásos szankciókat végrehajtani.
    Ez volt az első ilyen negatív tapasztalatom itt;lehet eddig szerencsém volt.

    x____71_____x

  • I_Am

    veterán

    válasz fecos2 #12030 üzenetére

    Írtam privit az illetőnek, addig is megvontam a hírdetési jogát.

    Lujgi-nak is ment privi és mivel már nem egy bejelentés érkezett ellene, javaslom a károsultaknak, hogy amennyiben pár napon belül nem jelentkezik vegyék fel egymással a kapcsolatot és tegyenek ellene feljelentést.

    [ Szerkesztve ]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Lord Dragon #12004 üzenetére

    Hali mindenkinek!

    Ismét Lujgi -val kapcsolatban írnék ide!
    Ez a hozzászólásom egyben a totyik #12028. hozzászólásához is próbál építő jellegű gondolatokat hozzáfűzni.

    Röviden a lényeg, hogy Lujgi felkeresett priviben és sokat beszélgettünk. Elmondta, hogy mostanában új munkahelyet kellett keresnie és sok gondja volt emiatt - nem nagyon tudott PH közelben lenni - valamint azt is, hogy valaki megszerezte a belépési adatait és az ő nevében tevékenykedett egy ideje! (Mobiltelefont, Optikai meghajtót hirdetett meg!) Ezeken végre sikerült felülkerekednie.
    Nos elsőre nem nagyon hittem el amit mondott, de szavait azonnal megerősítette azzal a ténnyel, hogy !! rendezte tartozását !! , melyet a 12004. hozzászólásban fejtettem ki.
    Ennek fényében szerintem legalább ez az egy fekete pont visszavonható tőle, mivel mindent letisztáztunk részletesen.

    Az 12028-as hozzászóláshoz annyit mondanék még, hogy nem ismerem ugyan azt a felhasználót, de ahogy elnézem időközben már végleg fel lettek függesztve a felhasználó jogai, szóval így külső szemlélőként nem tudom, hogy mennyire volt "jómadár" vagy sem....
    Minden esetre talán érdemes újra átgondolni a Lujgi-nak adott fekete pontok jogosságát, mert komoly fejlemények történtek eddig is, illetve még folyamatban van a dolgok kijavítása.

    Kérném tisztelettel tehát a modikat, hogy az általam javasolt fekete pontot semlegesítsék, valamint próbáljanak a másik feketének is utána járni.

    Amennyiben szükség lenne rá, felkereshető vagyok az ügyek tisztázása érdekében!

    Köszönettel! :R

    L.D.

    [ Szerkesztve ]

  • hastalavista

    csendes tag

    válasz Lujgi #12669 üzenetére

    Üdv mindekinek. Lujgi kollega kérelmére válaszom itt található.

    Nem szívesen vívok szellemi csatát fegyvertelen emberrel. Peace.

  • dome34

    csendes tag

    Egy fekete pontot adnék Lujgi -nak (valószínűleg, ha van is itt a PH-n már más néven, mert ahogy olvastam volt már vele kapcsolatban több gond mostanában) ezzel az üzlettel kapcsolatban.
    06.22-én vettem fel vele a kapcsolatot, megegyeztünk a vinyó árában és én másnap át is utaltam a számlájára a 2eFt-ot. Úgy egyeztünk meg, hogy amint megkapta a pénzt, küldi a cuccot. A pénz megérkezésekor ez nem történt meg, mivel állítólag vidékre kellett menni-e dolgozni, 27-én írt, hogy hazaért küldi de ez csak a privije szerint még is csak 30-án történt meg.
    Feladási ragszámot nem tudott adni mert állítólag csak elsőbbségi levélként küldte, többször érdeklődtem, próbáltam felvenni vele a kapcsolatot de egy válaszon kívül többször nem írt vissza. Közben fel lett ha minden igaz kétszer függesztve, most már nem érem el sehogy. Senkinek nem ajánlom!
    üdv Attila

    [ Szerkesztve ]

    -Az a baj a világgal, hogy az okosok tele vannak kételyekkel, a hülyék meg holt biztosak mindenben. -Tényleg Főnök? Hát persze!

  • Papaj x

    tag

    Lujgi -nak egy HATALMAS NAGY FEKETE PONT!!!!!!!!!!!!!!!!
    35000 Ft al húzott le, miszerint egy logitech z5500-at vásároltam volna tőle ami kishibás, ehelyett kaptam egy levágottkábelű orion dvd-t..

    Ha valaki kéri, privátokkal alátámasztom mod engedélyel.

    Távozott az oldalról!

    [ Módosította: kaller1 ]

    "A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

  • Papaj x

    tag

    EZZEL kapcsolatban kérnék még egy kis segítséget. Lujgi kollega (lásd.: Kovács Attila) állítása szerint egy Orion is postázott valakinek (amit én kaptam meg az említett logitech z5500 helyett).

    Ennek a valóságára lennék kíváncsi, hogy valóban beszélt-e valamely PH-s fórumtársal, mert ha valamiben is kicsit igazat mond, akkor nála van a Logitech szettem, s annak a kollegának kérném bármilyen elérhetőségét, ha mód lenne rá.

    Természetesen Kovács Attila ahogy a privátjaimban található volt, semmiben nem működik egyet, így hozzá nem tudok fordulni.

    Köszönöm előre is, remélem tudnak segíteni, mert 35.000.- HUF jelenleg a károm!

    "A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

  • kjani18

    őstag

    válasz Papaj x #16656 üzenetére

    A kitiltása előtt Lujgi kollégának utaltam hdd üzlet miatt 10k.-t.
    Problémákra hivatkozott, de az összeg felét visszautalta a kitiltás után, és felvette velem emilben a kapcsolatot, kér egy kis türelmet.
    Remélem hamarosan dűlőre jutok vele...
    Azt írja bajban van, szerintem még korai volt kitiltani, legyen esélye rendbe tenni dolgait.

    Üdv

    Jani

    Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Aktív témák