Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thome

    addikt

    válasz DJGABI #25737 üzenetére

    Egy 1000mah-s lipo akku fegyver teljesítménytől függően 1200-1800 lövés között szokta kibírni, én vígan elvoltam vele (1200mah) 2 napos játékon is.

    (#25736) jozsi252: Chrono átlag usernek nem kell, nem cserélgeti mindennap a setupjában a rugót, satöbbi, ha hozzáértő szereli, az meg tudja tesztelni.

    Nekem van 2 ilyen lipoőröm, úgy voltam vele hogy kell, aztán nem, mert hirtelen mikor terhelést kap, már vinnyog is. Legalábbis nálam ez volt.

    Szerk: Kiszedtem a lipo részt, mert rosszul tudtam.

    [ Szerkesztve ]

  • jozsi252

    veterán

    válasz DJGABI #25737 üzenetére

    3.5V-ot csak azért írtam mert az az alsó határ. Nyilván függ a cellák belső ellenállásától. Nyilván egy nagyobb belső ellenállással rendelkező Li-Po-nál az fesz lejjebb tudd menni, illetve a fesz is hamarabb beesik. Én mikor modelleztem, akkor 3.75-3.8V-ig merítettem a 3s 2200mAh akkuim, és így 1700-1800mAh-t szedtem ki az akkuból.

    De akkor ezek szerint nem áll fent annyira a túlmerítés mert érezni lehet majd hogy a puska kevesebbet tud.

    (#25738) Thome

    Ez szintén az akku minőségétől, belső ellenállás, illetve a discharge értéktől függ. Nyilván egy 20C-s akkunál előbb be fog esni a fesz, mint egy 50-60C-s akkunál. Ilyenkor vagy azt csinálod hogy mondjuk 3.5-3.6V-ot állítasz be hogy akkor jelezzen, és akkor ha jelez akkor kevés van az akkuba. Vagy pedig jó nagy C értékű akkut kell venni, csak az drágább ugye.

    Pl van a Wellpowernek 2 cellás 1800mAh akkuja, ami 45/90C-t tud aminek több mint elegendőnek kell lennie airsoft-hoz. 17 EUR, és van rajta egy battery check ledsor. Low - 30 - 60 - 100%-nál vannak a ledek.

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák