Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz tasiadam #28522 üzenetére

    Nem tudom az egzakt pontos választ, de LR használja a magokat, ha éppen dolgozol vmit.
    Az első képen csak annyit csináltam, hogy a develop fülön mentem a képeken jobbra, azaz csak nézegettem, nem csináltam semmit. Csak míg megcsinálta a preview-t, ennyi cpu-t használt. A gpu gyorsítás itt is ON volt.
    A második képen képeket exportáltam a gpu segítségével (is).
    Ha nem használná a gpu-t, akkor emlékeim szerint 100%-on pörögne a cpu.
    Így szerintem evidens, hogy minél több cpu, annál többhöz tud nyúlni, annál gyorsabb lesz. Nem?

  • kuyarashi

    őstag

    válasz tasiadam #28522 üzenetére

    Egyszerűen hamarabb kiszámolja a feladatot, ha magasabb az órajel. Az, hogy minél több mag kell, nem egészen igaz. Pár éve legalábbis a 4 és 6 mag között még volt némi különbség Photoshop esetében, de a 8 mag már nem jelentett előnyt. A magasabb órajel viszont nagyjából egyenesen arányosan csökkentette a munkafolyamat idejét. Valószínűleg ez ma is így van. A GPU-t csak néhány dologhoz használja a PS.
    A LightRoom pedig az utóbbi pár évben egyre lassúbb, vagy úgy is mondhatnám, hogy "egyre nagyobb a gépigénye".

    Örülhetünk viszont a fentieknek. Mondok "jobbat".
    A vektorgrafikus szoftverek (Illustrator, CorelDraw) sajnos csak egyetlen processzormagot képesek használni. Ez nagy szívás, de tény. Szóval jobban jár az ember egy pl. 10 éves,, 2 magos, 3.6 GHz-es CPU-val, mint egy frissebb', 8 vagy 12, stb. magos, de alacsonyabb órajelűvel (pl. 2.5 GHz-essel).

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák