Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    Tegnap kiolvastam a Tűz és Jég világa könyvet
    A végén a keleti városokról írnak, ami Essosson van.
    Kigyűjtöttem pár érdekes dolgot:

    Térképen bejelöltem azokat a helyeket amikről írok.

    Reszkető tenger

    "A Reszkető-tenger minden furcsa és csodás teremtménye közül azonban a jégsárkányok a leghatalmasabbak. Ezek a kolosszális fenevadak méretben sokszor meghaladják Valyria sárkányait, állítólag élő jégből vannak, fakó, kék kristály a szemük és hatalmas szárnyaikon áttetszik a hold és a csillagok fénye, ahogy az égen suhannak. Míg a közönséges sárkányok (már amennyire közönségesnek lehet nevezni bármiféle sárkányt) tüzet okádnak, a jégsárkányok állítólag olyan borzalmas hideget lehelnek, hogy az ember fél szívdobbanásnyi idő alatt jéggé válik. Félszáz nemzet tengerészei látták e szörnyeket az évszázadok során, úgyhogy talán lehet valami igazság a történetekben."

    "Halovány, kék ködről beszélnek, ami lassan úszik át a vizek felett és olyan hideg, hogy azonnal jéggé fagynak a hajók amelyek megpróbálnak áthaladni rajta, vízbe fúltak szellemeiről, amelyek az éj leple alatt rántják magukkal az élőket a szürke és a zöld mélységbe..."

    G.R.R Martin kiadott egy könyvet, ami Westeros világában játszódik és Jég sárkány a címe, az is van a borítóján.
    Ja és még azt írták a jégsárkányokról, hogy ha elpusztulnak akkor egyszerűen elolvadnak. Valami hasonló leírás volt a regényben is, mikor Sam obszidiánnal leszúrta a mást. A leírás szerint a sárkánynak is ugyanúgy kéken izzik a szeme, mint a másoknak.

    Yi Ti

    ezt később megértitek mért fontos:

    "...a kiskirályok egyre gőgösebbek és lázongóbak lettek, a köznépen pedig egyre inkább eluralkodott a fösvénység, az irigység, a bujaság, egyre gyakrabban fordult elő gyilkosság, vérfertőzés, estek a torkosság és a restség bűnébe."

    Ez még évezredekkel ezelőtt volt. Akkor mikor megérkeztek a mások.

    "Mikor az Opál Császárt, az Ametiszt Császárnő követte, irigy testvére letaszította a trónról és végzett vele, majd kikiáltotta magát Vérkő Császárnak."
    "A Távolabbi Kelet krónikáiban az ő árulása, a Vérlázadás hozta el a Hosszú Éjszakának nevezett, sötét kort. A világot elemésztő gonoszságtól megundorodva a Fényhajadon hátat fordított a világnak, az Éjszaka Oroszolánja pedig büntetésből a gonosz emberekre zúdította haragját."
    "...csak akkor ért véget, mikor egy különböző neveken ismert hős (Hírkoon, a Hős, Azor Ahai, Yin Tar, Neferion és Árnykergető Eldric) bátorságot öntött az emberek szívébe és csatába vezette az erényeseket Fényhozó nevű, lángoló kardjával."

    A Fényhajadon és az Éjszaka Oroszlánja istenek, akikben ők hittek. Megegyeznek a Fény és a Sötétség urával, amikben a tűz papok hisznek.
    Emlékeztetőül: Missandei szokta mondani, hogy Azor Ahai űzte el lángoló kardjával a Másokat!

    "De a Hajna Nagy Birodalma nem született újjá, hiszen az új, megtört világban minden törzs a többitől rettegve járta saját útját, a háború, bujaság, a gyilkosság jellemző a mai napig is."

    Yi Ti-ben van az "Öt Erőd", amit a császár építtetett és az Arany Birodalomnál is ősibb. (Ez az Arany Birodalom a keleti birodalom lenne. Ősibb mint a nyugat, az itteni emberek már jóval régebben megtanultak írni és lejegyezték a történelmet.)
    Mindegyik erődben elfér tízezer ember és a falai közel ezer lépés magasra nyúlnak. "...hogy távolt tartsa uradalmától az Éjszaka Oroszlánját és démonjait". (tehát a másokat)

    "Megemlíti a könyv, hogy "Némely tudósok a valyrok nyomát vélik felfedezni az Öt erőd építészetében, mivel a hatalmas falak bizonyos valyriai fellegvárakhoz hasonlóan egyetlen, fekete kőből állnak, de ez mégsem tűnik valószínűnek, mivel az erődök a Szabad Birtok előtti időkből származnak és semmi nyoma annak, hogy a sárkányurak valaha is ilyen messze jártak volna keleten."
    (Azt is megemlíti a könyv, hogy az egyik császár sárkányt tartott az udvarában)

    Volantis vára is ilyen kőből készült, de azt maguk a valyrok csináltatták.

    A déli Sothoryos-on is ilyen fekete kövű vár romokat találtak. Azon a fölrdészen fekete bőrű, fehér foltos emberek élnek. Minél délebbre megy az ember annál vaddabbakat talál belőlük. Ezen a földrészen nem sokan élnek. Az emberek akik próbáltak letelepedni délebbre azok közül 10-ből 9 ember többféle betegséget elkapott. És aki az ott élő nőket teherbe ejtette annak halva született a gyerek, mindig. Csak a saját fajtájából lévő férfinak tudott gyereket szülni.
    A Ib szigetén élő nép is csak a saját fajtájával tudott szaporodni, ha mástól volt a gyerek torzszülött és halva született.

    Szóval Yi Ti-től jóval messzebb is van ilyen fekete kövű vár, amit a mesterek nem értenek, hogy hogyan tudták megépíteni, mert a kövek olyan nagyok voltak, hogy semmivel nem lehetett megépíteni. (talán az óriásokkal, akik a Fal építkezésében is segítettek???) Ez rejtély számukra.
    Megemlíti, hogy ezeket a romokat nem lepi el a növényzet. Távol marad tőle.
    Valószínűleg Sothoryoson is élt egy civilizált nép, de már csak romokat találni ott.
    Szerintem a Hosszú Éjszaka idején építették őket a mások ellen.
    Ez a Sothoryos nincs rajta teljesen a térképen. Felderítetlen terület, mivel az emberek hamar elkapják ott a betegségeket. Viszont egy sárkányúr egyszer dél felé repült, hogy megnézze mi van arra, de visszafordult, mert nagyon hosszú volt és nem ért véget.

    A Mások pedig szerintem azért jöttek, mert az emberek egyre több bűnt követtek el. Legalábbis nagyon erre céloz a könyv. De ez csak lehet képzelgés. A könyvben sok természetfeletti dologról írnak pl a jégsárkány, de azt is írják, hogy ez csak mendemonda.
    Pl kentaurokról is írtak, de róluk csontokat is találtak.

    De akkor Benjen Stark mért néz ki úgy mint a mások és mégis segített Bran-éknek??
    Ha tényleg úgy van ahogy írtam, hogy a mások azért jönnek, mert sok bűnt követtek el az emberek, akkor szerintem Benjen azért nem lett teljesen zombi, mert becsületes, tiszta szívű ember. Nem sokat írtak róla a könyvben, de én valamiért mindig ezt gondoltam róla :D

    A jelenkorban pedig, ahogy írják is a regényekben, Királyvár tele van bűnnel. Vérfertőzés, korrupció, gyilkosság stb. Újra megérett a pusztulásra a világ, jönnek a mások rendet rakni :DD

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák