Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz vicze #30548 üzenetére

    Utránanéztem. De pofátlanság, hogy nézek egy 3 évados sorozatot, a 3. évad közepén járok, erre törlik a 3. évadot, ami nemrég jelent meg. Az 1-2 évad bezzeg fent maradt, csak azt törlik, amit néznék.

    A letöltéssel is tisztában vagyok, nem kell kioktatni, kösz szépen. Még 14 nap után se gond, ha egy videó akkor lett letöltve. Ha ez lenne a gond, akkor azt írná, hogy érvénytelen letöltés, lejárt az érvényessége, ezzel nem lenne gond. Itt arról volt szó, hogy 1-2 napja letöltött videókat se engedett megnézni, az 1043-as hibakód akkor szokott lenni, ha túlterhelt a szerverük. Na de ne vicceljenek már, pont azért töltöm le ELŐRE, hogy ne függjön szerverterheltségtől, hanem csak a kulcsot kell validálja akkor, az egy pár KB-os letöltés. És nem nézhetem, amiket MÁRIS előre letöltöttem, és a szerverükön sem okoznék vele nagy többletterhelést. Kösz, de nem. Birkának ne nézzenek.

    A HBO-t azért utálom, mert mindig is túlárazott volt, és nem tetszettek soha a sorozataik. Azt nem tudtam, hogy nincs UK-ben, de mindegy is, mert mint írtam, amúgy sem érdekelne. Ezért nyergelek át Amazon Prime-ra. Ami szintén lehet nem a legjobb, de legalább nem a Netflix zsebét tömöm.

    Illetve az audiovizális tartalom rendszere: a jogkezelés egy dolog, de az, hogy a jogkezelő azt is eldöntse, hogy FullHD-ben csak Ringyózról tudjam nézni, Linuxról ne, meg egyik androidos telón menjen 1080p-ben, a másikon csak 480p-ben, az már a világ legnagyobb pofátlansága, ne haragudj. Ezt nekem senki nem meséli be, hogy ez így rendjén van. Ugyanannyit fizetek érte, ugyanarról az eszközről nézném, és mégis hátrányosan vagyok megkülönböztetve.

    Ezt a fajta szemétséget elvből nem engedem, mert mi jön legközelebb? Eldöntik, hogy csak fejen állva nézhetem, vagy csak akkor, ha még a villanyszámlát is ellenőrizhetően kifizettem? Vagy mit találna még ki?

    Nem érdekel, szabjanak meg egy árat, ha kell, legyen magas ár, de akkor korlátlanul nézhessek mindent, regionális korlátozások nélkül, eszközfüggő felbontásfüggetlen feltételek mellett. Ne legyek megkülönböztetve, meg előre eldöntve, hogy ezt csak így, csak úgy nézhetem. Nem érdekel, akkor ne 9 font legyen, legyen 19, vagy 39, de nézhessem, amit akarok. De ezek szerint nem kellett nekik a pénzem, mindent megtettek, hogy ne fizessek elő.

    Ugyanerre a sorsra jutott a Spotify is. Ott a szar minőség döntött, hogy vissza kellett mondanom. Kikapcsolt normalizáció mellet is tompa, kásás a minősége, minden eszközön, még jobbfajta DAC-kal is. Előfizettem inkább Tidalra, sokkal drágább, de legalább normális a minősége, tényleg CD minőség.

Új hozzászólás Aktív témák