Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz bambano #7399 üzenetére

    reprodukalhato, mikor irtam ide, addigra mar ketszer sikerult megolnom igy a gepet

    kozeben azt hiszem sikerult rajonnom mi okozza a hibat es egybeesik azzal, amit te is irsz: a hdd egy kisebb hiba miatt csak pio modban hajlando uzemelni
    ez tobbnyire nem okoz gondot, nem vegzek tul surun, tartosan io igenyes dolgokat (legfeljebb torrent-ek hash-elese ilyen, de az meg nem surun van es nem is tartos), legutobb akkor volt gondom vele, mikor glibc-t forditottam
    azt gyanitom, akkor is is most is az okozza a gondot, hogy megno a memoriahasznalat es sokat kellene swap-olni, amit viszont nem bir eleg gyorsan csinalni a pio mod miatt

    amit meg nem ertek egeszen, hogy miert no meg a memoriahasznalat
    maga a john nem eszik sokat, az apache zabalja fol a memoriat, mert egyre tobb process-t indit, viszont nem vagom miert, hiszen 2 procim van, smp kernellel es a john csak az egyiket fogja le, azt is 39-es (vagy +19, vagy hogy kell irni linux alatt) prioritassal, szoval a maradek egy proci ki kellene hogy tudja szolgalni a webszervert
    munin szerint atlag 50% a cpu terhelesem (system+user+nice, ami az egyik proci felet jelenti, szoval ha a john lefogja az egyik procit teljesen, akkor sem lenne 150% fole mennie (mint ahogy a fagyas elotti idoben nem is megy fole,beall 130-140% korul es a load is csak 2-4 mozog, neha egy 6-os tuskevel)

Új hozzászólás Aktív témák