Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz sziku69 #59 üzenetére

    olyan 8-10 kilométerre lehetett a gyaktér a laktanyától, így minden gyakorlat egy röpke másfél órás menettel indult, majd letudtuk a penzumot és megint másfél óra vissza. Nyilván kint a gyakorlótéren is sokat mentünk. így leszerelés után egy darabig még bennünk volt, hogy egyáltalán nem féltünk a lábunkat használni...

    azon a sétán ráadásul már egy könnyű kis sportcipő volt rajtam, nem katonai bakancs, meg egy szál széldzseki, nem teljes menetfelszerelés géppisztollyal. nem volt az nagy tétel.

    ez a katonai stíl megmaradt később is. nem csak az, hogy sokat tudtunk gyalogolni és gyorsan, hanem az is, hogy katona módra mentünk egyensen. Amit egyszer három rendőr észrevételezett, mikor átlósan átmentünk debrecen legnagyobb kereszteződésén...

    legjobb katonai sztorim az volt, hogy egyszer beteg volt a rajparancsnokom, emiatt a páncélosban üresen maradt a parancsnoki torony. engedélyt kértem, hogy akkor hagy üljek már oda, kíváncsi voltam a technikára. jöttünk be a gyaktérről a városon át, és megálltunk egy kereszteződésnél, amíg a váposok leállították a forgalmat és letették a gumiszőnyeget, ami az úttestet védte a lánctalptól. no én az egyik oldalperiszkópon megláttam egy jó csajt, aki a zebránál várt, megragadtam a karokat és ráfordítottam a parancsnoki optikát, hogy nagyítva lássam a csirkét. ettől, hogy a nagy vasban hirtelen ráfordul egy mini torony, a csaj majdnem infarktust kapott. akkor hálát adtam a sorsnak, hogy nem az irányzónk beteg, mert ha én ráhúzom a célzóoptikát a nőre, a szervók ráviszik a löveget is...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák