Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz joghurt #1665 üzenetére

    Az összeválogatott RAMnak még nem láttam semmi értelmét, megmondom őszintén. Még sose vettem olyant, mindig egyszerre két egyformát vettem, és mindig ment a Dual Channel.
    A titka az hogy egyformákat kell venni, és akkor tutira megy.

    Azok azért drágák, mert ment rajtuk egy külön olyan stabilitási teszt, ahol megnézték, hogy Dualban hogy muzsikálnak, és megfeleltek. Felesleges úrimuri szvsz.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz joghurt #1665 üzenetére

    Ezen a hsz-en jót mosolyogtam.:) Kicsit kevered a szezont a fazonnal.:)
    Először is S939-hez K8T800Pro chipes lapok vannak (a többin kívül). Nem kell feltétlenül összeválogatott memória, de az időzítéseket és az órajelet a gyengébbikhez kell majd állítani.

    Az S754-es procikhoz rengeteg alaplap volt és amire te gondolsz, az a Hyper Transport sebessége. A memória sávszélesség pontosan annyi, mint a DDR400-as RAM-oknak 2-2-2-5-1T-s időzítésen-> S754: 3,2 GB/s ; S939: 6,4 GB/s

  • HERR Z

    veterán

    válasz joghurt #1665 üzenetére

    ''Meg aztán: Az S939-ek memória sávszélessége ugyebár 2 GHz szemben az S754-ek 1,6 GHz-ével. Nem DDR500 lenne jobb az S939-eseknek?''

    Ez így azért nem igaz...Te szerintem kevered a HT-vel amire rá lehet írni hogy 2ghz meg 1.6ghz/ez sem igaz/Ennek meg amúgy semmi jelenősége sincs a teszteredményekben, nem lehet mérni különbséget.

    Alapjába a mem sávszélessség mástól függ...szvsz szerinted mért PC3200-nak hívják a ramot?mert maxx annyit tud elméletileg olvasni -tökéletes mem vezérlő mellett...ami nincs -de szvsz az a64-eknek a best a memvezérlőjük...na mind1
    Szal S754-nek 400Mhz-en 3200 az olvasása S939-nek a dual channel miatt 6400...most képzeld ugyanezt el PC4000-res vagyis DDR500-as modulokkal is:D
    írásnál azért már nem duplája, inkább csak +50% de valós tesztekbe azonos órajelen +5% maxxxxxxx

    hmm lassú voltam -telefomnáltam közbe:D- Alvin megelőzött:))

    [Szerkesztve]

Aktív témák