Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbking

    tag

    Hi all!
    Mindenek előtt a vas, amiről szó van: Logitech Z5300, Audigy 2 ZS, Abit AN8
    Az a problémám, hogy nem szól 5.1be semmilyen 5.1es dolog. DVDnél ha 5.1re van állítva, akkor gyönyörűen szól, de a beszéd teljesen érthetetlen, vagy ha annyira feltekerem hogy értsem, akkor egy repülő lezuhanás, vagy egy kalapáccsal az asztalraverés komoly halláskárosodásokat okozhat. Win mediaplayer 11be gyönyörűen is látszik a hangbeállításoknál, ha 5.1re rakom, akkor az jön és ott aminek jönnie kell, de a beszéd nagyon halk, ha rárakom a pro logic-ot vagy a pro logik 2t, akkor szintén jól szól, de láthatólag, csak a front ball,jobb dolgozik (persze ilyenkor a backspeakersből is jön hang, de nagyon halkan és ugyanaz mint a neki megfelelő frontba)
    Tehát, ha sztereón van beállítva filmeknél, akkor hallható a beszéd, de értelemszerűen sztereóba jön minden, ha meg 5.1, akkor gyönyörűen szól, tehát ne az megy a hátsókba ami az elsőkbe, hanem érezhető az 5.1, de a beszédhang zéro.
    Windózba be van állítva az 5.1es hangszórósettings, a mélyláda hátán is 5.1re van állítva a kapcsoló, ugyanez a hiba van powerDVDvel is amúgy, szal nem a lejátszó szoftver miatt. A speakertestjébe a creativnak is szar valami, szal már ott kiderül a turpisság. Elindul a teszt, ahonnan hallom a hangot oda kattintsak teszt. Ballról, jobbról jön, mikor a hátsókból kéne jönni nem jön. Jah és a hangok alapján is be tudja lőni a progi, hogy milyen speakerjeim vannak és a tesztek alapján sztereót ismer fel...
    Kérdésem: Ez mitű van? Mit csináljak még meg?
    utóirat: az alaplapi 7.1es nforce 4es hangkarival is ugyanez van
    SZÁMBADI HELP PLÍZ!!!

  • bbking

    tag

    válasz Core2duo6600 #2 üzenetére

    Igen, nekem is az ac3 filter 1.1 final van fent és tudok az új betáról is, de nem szoktam addig felrakni a dologak amíg beták. Megcsináltam azt amit mondtál, igen hangosítottam, hangosabb is lett minden, de ugyanaz maradt... Minden hang hangosabb lett a beszéd még mindig nagyon halk... :O
    Úgy van itt hogy ilyen világos barna (szinte bőr színű) a center/subwoofer, zöld ugye a front és itten nállam fekete a back (ezek a logitech-en a színek). Megnéztem a bekötést a hangkarin, meg a szoftver is ugyanazt mondja és az alapján jól vannak bekötve, zöld a zöldbe, világosbarna a világosbarnába és a backspeakers az audigy 2 ZSn a fekete, szal a fekete a feketébe... Egymás mellett vannek ezek... Szal a center sub felcserélés sztem itt nem lehetséges...
    Ha még eszedbe jut valami szólj lécci...

  • bbking

    tag

    válasz dexter7891 #3 üzenetére

    Megnézem, és szép :D
    Az van, hogy szól a center, amikor zenét hallgatok jön belőle, meg divx-eket nézek sztereóba akkor is szól szépen... Az 5.1es filmben is szól, de a beszéd akkor is halk, szal azzal nincs baj sztem h nem szól, csak az hogy a beszéd miért nem jön hangosabban rajta...
    Hogy gondolod, hogy próbáljam kicserélni a hangszórót??
    Amúgy van rajta gomb amivel külön lehet állítani a center volume-t és ha azt totál maxra rakom, akkor is halk a beszédhang...
    Esetleg még annyi jutott eszembe, hogy informáljak mindenkit, hogy ffdshow-om van meg sc3 filterem, más nem, mert ezekkel eddig minden ment.. De ha felrakom az ace mega codec pack-ot és mindent felrakok akkor is ez van, szal az nem segít...
    Még annyi, hogy nem lehet összefüggésben azzal, hogy nállam akkor szól egyáltalán a enter, ha benyomok egy matrix on/off nevű gombot... Szal ha on-on van akkor szól belőle valami, ha offon, akkor semmi... Értelemszerűen ONon van forever, de ha offon van akkor is halk a beszéd, szal nem vágom...

  • bbking

    tag

    nah most elszórakoztam/elszórakoztunk vele kicsit, holnapra csinálok egy táblázatot mikor mit csinál...

  • bbking

    tag

    Nah manual szerint mondom milyen beállításaim vannak a szoftvereseken kívül, csak a logitechen:
    -Matrix Sorround Sound gomb: Full sorround élményt nyújt sztereo jelből, ha pl CDt hallgatok, vagy 5.1 nélküli játékot jáccok. Lehet használni 2,4 és 6 csatornás hangkártyáknál egyaránt.
    -3 állású kapcsoló a sub hátán:
    2 - 2 csatornás hangkártyának
    4.1 - 4 csatornás hangkártyák részére
    5.1 - 6 csatornás hangkártyák részére
    Tehát szólni kéne nekem jól matrix OFFba és 5.1re állítva a subon. Nahmost ha így van beállítva, akkor CSAK A FRONTok szólnak, de nagyon szépen ám, szal olyan mintha ott akarná kilökni magából az 5.1et, mindez úgy szól szépen, hogy a beszédhang nagyon halk.
    Szoftveresen: winbe speakersettingsbe 5.1van, creative beállításokba is
    Tesztek:
    -AC3 tesztben külön külön teszteli azaz szólaltatja meg a speakereket, ami gyönyörűen is látszik (az input/output csatorna figyelésével), hogy ugyanaz van az inputon mint az outputon, ilyenkor a frontok szólnak, a center nagyon halkan, a rearek semennyire se. (Persze mindez matrix OFFnál, On állapotba is ugyanaz van, amit szintén nemm értek, nah de mind1.)
    -Creative speaker settings - Speaker test: minden speakernek mondja a hangját és egyesével kéne megszólalniuk, mikor mondja hogy minek kel szólni, akkor annak kéne szólni de csak a frontokból szól, centerből, back-ekből nem, de mondom, minden hangszóró nevét hallom.
    -Creative speaker calibrator: itt minden működik! Egyesével szól mindegyik hangfal, majd csak a frontok, csak a rearek, majd mind, itt tökkéletesen működik a rendszer, a végén el is mentem a beállításokat.
    PowerDVD vagy winmediaplayer 11 DVD nézés: frontokból jön csak, de látszik, hogy oda nyomja az egész 5.1et, mert nem csak a front csatornái szólnak rajta, az AC in/out is írja, hogy minden catorna megy és oda ahova való, szal tökéletes a szinkron, ennek ellenére a tökéletes 5.1 csak a frontból szól és a beszédhang nagyon halk még mindig.
    Minden most leírtak matrix OFF állásban készültek, mivel az ugye nem kéne, szoftveresen meg CMSS3D off
    És most jön a lényeg!:
    Ha csak a frontokat dugom be a hangkariba(magyarul zöldet a zöldbe), akkor is ugyanez a jelenség van DVD nézésnél, AC3 tesztvidonál és Creative speaker settingsbe speaker testnél is!!!!! Creavtiv speaker calibrator jól mőködik, mert csak a frontokat szólaltaja meg!
    Ha a front speakerek a rear hangkártyakimenetre dugom, akkor semmi hang seholse, kivéve a Creative speaker calibratorban, amikor a rear-eknek kell szólni, akkor szólnak a rear helyére bedugott frontok.
    Egy szó mint 100 a Creative speaker calibratorban minden jó, azon kívül nem. Agyam eldobom...
    Nah ezek alapján valaki?? Vagy mit próbáljak még ki??

  • bbking

    tag

    Tehát én valami olyasmire gondolok, hogy minden teszt a Creative speaker calibratoron kívül csak a zöld front csotornát használja, ezért nem jó, a tesztekből meg kiderül, hogy a Creative speaker calibrator meg mindet...
    Nagy a baj, nem kicsi....
    Ez meg most mi? :F

  • bbking

    tag

    Elcsesztem egy helyen... Mikor AC3 teszt van, akkor a center nem szól halkan, hanem a frontok próbálnak center szerű hangzást nyomni... Ezért hallani onnan, de amúgy a centerből semmi sem jön

  • bbking

    tag

    Nah, most tesztelgettem az outokat fulhallgatóval, erdmény: a fronton jön ki hang csak! Ezt igazolja is a speaker-rel történt események, ott is csak a front ment.
    Nah most mondhatjátok azt, hogy szar az audigy 2ZSm, de az alaplapi nfore 4es hangkarival is ugyanez van, arra meg alég levés esély van, hogy mindkettő szar.
    Mit lehet ilyenkor tenni?? ffdshow-m meg 1.1es AC kodekem van fent. Lehet codec hiba? Vagy azonkívül kell még valamit állítani winfosba, hogy beállítom az 5.1es hangszórókat??
    HEEEEELP! Mögőrülök mán...

  • bbking

    tag

    válasz Core2duo6600 #14 üzenetére

    Hali! Bocs, hogy nem írtam, kipróbálom ma vagy holnap amiket mondtál, azaz írtál, mert újrahúzom a gépet és mindent pont így csinálok, mint te, aztán majd lássuk, de ha kipróbálom laptopon is a hangrendszert...
    Hallottam olyant, hogy a hangkarin a rear helyett bedugott fülhallgatón, vagy nem jön, vagy nagyon halkan jön a jel tesztekben, valaki próbálja már ki, akinek működik az 5.1 tökéletesen, mert tesztekben itt fülesen nem jön semmi a rearből, miközbe neki kéne szólni...

  • bbking

    tag

    válasz #54715584 #16 üzenetére

    Újraraktam a wint megint és most jó!!! Jó a speakertest, jó a DVD, minden jó, ahogy kell úgy működik, csak ball oldalról kis sercegés héha, de majd mindenhova belefújkálok vagy nemtom... De jó a beszédhang, működik a teszt és minden faja amúgy...

    1. igen tudom, írtam abba is, csak addig nem akartam amíg nem voltam benne biztos, hogy hangkarival van a baj, vagy az 5.1es hangrendszerrel, de igen, oda is írtam
    2. Olyan XP CDm van, amin intergálva van az SP2, az első újrahúzás nem segített, csak a 2.
    3. A drivert a gyári CDről raktam fel, de nemrég felkerestem a creativ oldalt én leszedtem az újat(2006osat) és most azzal megy...
    4. nem tettem fel semmit, hanem mindent úgy ahogy szoktam, magyarul FFDSHOW és ac3 filter 1.1 van és most azzal megy
    5. erre most sztem nincs szükség, meg amúgyse vágnám szét a garis logitechemet
    6. nincs le tiltva csak nincs felrakva a driver hozzá
    Üdv mindenkinek és köcce all, remélem megoldódik a sercegés, ha nem, akkor még írok ide, de most megy nagyon úgy fest!!! :Y :DD :P :D

  • bbking

    tag

    Gecc, beraktam a matrix 2t, meg a halálos irambant és majdnem magamalá szartam, szal sztem elég korrektül megy!! :Y :Y :Y :Y
    De eddig mi lehetett a baj... Csak most megy, az a fő, remélem nem változik, jah és CMSS nélkül is megy az 5.1, de úgy vettem észre, azt csak sztereo micsodánál izzítja be, szal minden úgy megy ahogy mennie kell...
    Zsear a cucc!
    THX for all

  • bbking

    tag

    válasz Core2duo6600 #19 üzenetére

    Én még arra gondoltam, hogy vettem most az új vinyót és mielőtt a gépbe tettem, a durván poros gépemet mégdurvábban kipucoltam... Lehet a por miatt nem szólt?? :F
    Tiszta X akták...
    Mind1, tegnap ennek örömére legurítottam pár sört... :D Lassan kezdek kijózanodni...

Új hozzászólás Aktív témák