Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sladka_pani

    aktív tag

    Üdv! Hátha benéz valaki ide!
    Ma sikerült megoldani egy olyan problémát az alaplapos topicban, hogy felismerje az ősrégi alaplapom a 40 GB-s HDD-t is, viszont a lassúság, kifagyások, kékhalálok így is jelentkeztek, szinte semmit nem lehet (régi játékok) futtatni, mert azonnal behal. Már mindent próbálgattam mire felraktam a HD Sentinelt, az pedig azt mondta, hogy PIO módban üzemel a HDD-m (bár Biosban bekapcsolva az UDMA33, Win XP-ben is UDMA-t mutat nem piot az Eszközkezelőben), cseréljem ki a kábelt, így láttam csak 50%-os a teljesítményem. Na mondom kicserélem, volt is itthon 3 db IDE kábelem, csakhogy 80 eres mind, az alaplapi csatlakozón meg ekkor jöttem rá még a 40 tűs verzió van. Elvileg tudnia kéne a 40 eresnek is az UDMA33-at, de hát nézegettem a kábelokat, lyukak ugyanott vannak, tűkre ugyanúgy csatlakoznak, csak az alaplapon 40 tű áll ki, a 80 eresen meg 39 pin van, mert az egyik lyuknál nincs lyuk. Na 1 mm-es fúróhegy, mondom kifúrom és belecsusszan (bár nem tudom az az alaplapi tű ott mit csinál éppen), így bele is megy, el is indul, de egy az egybe ugyanaz a jelenség. Kérdésem tehát: mi a fenét tudok én ezzel már kezdeni? :( Nem szeretnék minden egyes műveletnél már 100%-is proci használatot, emelett viccesen régi játékok nem indulnak el egy AMD K6-2 550, 256 Ram, 64 MB GF4 AGP konfigon.
    Valahogy meg lehet ezt oldani? Mert megint oda lyukadok ki, amit már írtam a másik problémámnál, hogy a régi 7.5-ös meg 6.4GB-is vinyóim sebességben lekörözték ezt az állapotot, viszont a kis kapacitásuk miatt nem akarok ilyen vinyókat újra. Egyébként a vinyó más gépben tökéletesen teszi a dolgát sebesség szempontjából is, és egy Maxtor Diamondplus8 40GB-s ATA133-as HDD-ről van szó, de nekem bőven megfelelne ha menne az ATA33-as sebességgel is, mert az alaplap manualjaban ott van hogy ATA66-ot NEM tud úgysem az alaplap...
    Előre is köszönöm, ha valaki segít!

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    Ja és szabad ilyet, hogy én felindultságból fúrtam egy lyukat a 80-eres kábelre, ahol kellene az alaplapom szerint lennie, hogy belemenjen? :D Mit csinálhat vajon az az 1 pin ott....? :)
    Remélem nem kell belenyugodnom hogy ez ilyen és csak ilyen sebességet tud, mert akkor csak szövegszerkesztésre lesz jó, abban is ha gyorsan írok lemarad a gép... :D
    Ja és igen, azért nem tudtam erről az egészről eddig, mert a gépben 40 eres kábelok voltak, és régi vinyók, azokkal szépen ment ilyen problémák nélkül!

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    Hahó!
    Valaki? :(
    Csak kérem ne azt a megoldást javalljátok, hogy vegyek PCI bővítőkártyát ami ATA133-ast is tud akár, mert megnéztem, amik vannak a neten 15 eur (4000FT). Ennyiért talán az egész gépet nem vinné el senki, nem hogy még bővítsem, most vettem bele hálókártyát 4 eur-ért, váá.. néha az az igazság nem éri meg ilyen régi gépekkel tökölni. :/

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz Rover623 #46 üzenetére

    Kábelen, bioson, alaplapon és magán a HDD-n is agyalok pedig már :D
    Letöröltem, első dolgom volt, felismerte, Win UDMA2 módban látja, HD Sentinel csak PIO-nak, erre figyelmeztet is, és úgy is működik sajnos sebességben (6MB/s).
    Ujra telepítés 2x is megvolt, ez már 3. XP azóta, hogy kínlódok :D
    Sajnos kidobni sincs kedvem, mert pont ezért küzdök vele mint nosztalgia gép, hogy tudjak majd utána valami jó kis élménybeszámolóval szolgálni és letesztelni mit tudok kihozni belőle, a maximumot, vagyis 550mhz tuning 6-os szorzóval így a Socket 7-esből kihozni a lehetséges maximum 600 mhz-et, meg ilyesmik érted, alaplap és a lehető legjobb rá a 100-as FSB-vel.. kidobni ezért sem akarom.. megkéne oldani :'(

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    Ha meg beleáldoznék most egy PCI to IDE kártyára ami kezeli az ATA133-ast, és nem oldódna meg a gondom, rögtön agyvérzést kapnék és vihetne a mentő már :DDD

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz Jester01 #51 üzenetére

    Linuxom nincs, de olyat sikerült kérdeznem egy szakitól, hogy megérné-e venni ilyen pci-os bővítőkártyát? Azt mondta nem tenné rá a nyakát (pedig érdeke lenne eladni a boltban), hogy megoldaná a problémámat, merthogy az alaplap busz átviteli sebességi eleve nem biztos, hogy engedné, hogy az gyorsabban menjen mint ATA33, hiába raknék én PCI-os foglalatba ilyen karit. :( De nekem még ATA33 módban sem megy valósan, hiába jelzi azt bootolásnál a gép illetve a Win Xp is.. a HD Sentinel ráhibázott hogy az bizony csak PIO sebesség, mód vagy a jó isten tudja hogy mi...

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz sladka_pani #52 üzenetére

    Eleve a gond valahol ott lehet, hogy a POSTnál a bios is lassabban ismeri fel a HDD-t, mint a DVD írót, kicsit tököl vele mire bedobja, lehet ott kéne állítgatni? De auton kívül csak LBA módban képes elindulni a hdd, mert sem CHS sem LARGE módban nem indul. Mást meg mit állítok már be? ááááá falnak megyek :W

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    Új fejlemények! Azért írom le, hátha valaki hasonló gondokba ütközik egyszer még. Próbálásképpen sikerül ma délután szereznem egy ilyen PCI-IDE kártyát, lepróbálom és ha megoldódik ha nem, jelentkezek. Remélem megoldódik, mert akkor meg is veszem valami olcsóbb áron, mert használt.

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz sladka_pani #54 üzenetére

    Hát már órák óta próbálgatom, de nem oldódott meg. A gondommal úgy érzem át is mehetek lassan egy ilyen RAID topicba :D
    De azért leírom hátha valaki reagál rá holnapig. Beraktam a kártyát, ami egy 2 portos PCI-os ATA133 RAID kártya. Bár nekem raid funkció egyáltalán nem kell, csak ugye vigye normál sebességben a vinyót. Rákötöm a vinyót, onnan a POSTnál (Biosban sem ismeri kártyán keresztül), viszont mikor elindul látom a Summary Screen előtt még, hogy felismeri a RAID cardot, s rajta a HDD-t, F3 gombbal biosba való belépés, hurrá, müködik is a belépés, de tovább kéne menni, ott egyszercsak elkezdené tölteni az XP-t, és 2-3 mp múlva kékhalál és restart. Ezt játsza el végig. Gondoltam visszateszem alaplapi csatira és először Win XP-ből felismertetem (mert onnan betölti nincs kékhalál) a kártyát, aztán újra visszarakom, felismerte gond nélkül hozzákapott cd-ről driver megvolt, rárakom, úgy elindul a Windows szépen. Érdekes, mert akinek nincs eleve rendszer rajta, az nem is tud telepíteni, ugyanis Win telepítő ezen a kártyán keresztül nem látja a hdd-t, F6-ot meg nyomkálhatom ha nincs Floppy meghajtóm hogy betöltsek egy drivert, ami majd felismeri. :/
    De oké ott vagyunk a Windowsba, már kezdek örülgetni, viszont a HD Sentinel most egyáltalán fel sem ismeri a vinyót, semmi információt nem tud az égvilágon nyújtani róla, nem még hogy milyen módban megy :D A probléma viszont ugyanúgy nem szűnt meg, mivel az átvitel még talán jobban lecsökkent mint eddig, az egyszerű dolgok ugyanúgy nem indulnak a tetű lassúság miatt, inkább kifagynak. Már nem tudom mit kezdjek ezzel. Holnap adom vissza a kártyát :( Tényleg csak az a megoldás maradt hát, hogy veszek vissza valahonnan kis kapacitású régi hdd-t amivel eddig is minden rendben ment?

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz Jester01 #56 üzenetére

    Bocs ha Linux fan vagy, de sosem próbáltam, így nem próbálkozom meg ezzel, Windows alatt kéne amúgy is ez a gép mindenképpen. HD Sentinelt akkor még el is fogadom, végül is nem kell nekem semmi program ahhoz, hogy normálisan menjen egy HDD :-D
    Természetesen a kábel végére kötöttem, bár sokat nem változtatna ha a közepére kötöm, csak ha be lenne jumperolva a Cable Select. Nem jól mondom? :)
    Szóval nem éri meg beleinvesztálni ilyen kártyába sem, mert ennyiért már veszek valami régi vinyót valakitől.

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz Jester01 #58 üzenetére

    Köszönöm azért nagyon szépen! Biztos hogy hardveres, valamiért ennek a régi alaplapnak nem tetszik ez a nagy vinyó, hiába lett megbuherálva a BIOS-a, hogy felismerje, attól még nem kezeli úgy ahogy azt elvárnám, legalább ATA33 sebességgel :(

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz Jester01 #60 üzenetére

    Én is erre gondoltam, mert hogy ugye a kártyának saját BIOS-a van, ezért is kértem kölcsön a boltos sráctól. Valami mégsem tetszik. Memória ellenőrzés is volt már 1 éjjelt, semmi hiba, minden ilyesmit próbáltam kiszűrni, hogy mitől fagyhat ki, lehet tetű lassú, de végül is a HD Sentinel és a másolás sebessége juttatott arra, hogy itt a HDD van belassulva. Viszont más gépben működik UDMA6-ként azaz ATA133 sebességgel. Maxtor, kitudja, de ezért gondolom még kéne működnie. Ha lenne máshonnan egy másik IDE-s hard diskem.. de likvidáltam itthonról mindent, amit nem használtam. Majd még ha lesz időm, meg egyáltalán energiám erre az egészre, próbálkozom.

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Új hozzászólás Aktív témák