Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 99allit3451

    csendes tag

    válasz Gablau #20 üzenetére

    Sziasztok! Csö Gablau! h igazábol tulsokra nemjutottam, annyit teszteltem rajta h az udvaron van fullos térerö (sajna csak EDGE), persze ahhoz az kell h fa ne nagyon legyen a közelbe, föképp fa alatt nem jo, jelenleg már stabil a házon belül (ablakban), de ehhez is az kellet h szétbontottam és az integrált antennára forrasztottam egy kábelt amit a készülékböl ügyesen (csak semmi müanyagfurás v bütykölés) kivezettem, fogtam otthon a hifi AM antennámat és azt rákötöttem a kivezetett kábelra és a másik polusát meg az USB hosszabito külsö fém felületére forrasztottam, az antennát pedig a legközelebbi adora irányítottam ami itt Tápioszele (kb. 5-6 km). A házbol már lehet használni, persze az AM antenna sztem az EDGE hálozathoz igazábol nem elég mert az AM rádiofrekvencia általában max 1500 1600 Mhz, mivel Telenoret használok kb 1900 Mhz lenne jo EDGE hálozathoz, asszem HSDPA az meg talán 2100 Mhz lehet, de nem biztos nézz utánna, segít a google, igazábol megoldhato a tiednél is a probléma. Van egy ojan kütyü is h USB jelado, elvileg veszteségmentes, asszem WIFI elven müxik, ezzel megoldhato h 5 méternél távolabb vidd a modemet (ezzel elvileg akár 50 méterre is elviheted, ahol pl udvaron v padláson van térerö használhato). Valamint lehet olyat is használni elvileg h indukált jeltovábbito, amihez nem kell külön antenna kimenet a modemen, ez a telefonos antenna elvén müxik amit a kocsikba tesznek, bár haver azt mondta ez nem biztos h jo hatással van a modem élettartalmára. Am a telenoros boltba bemegyek ott azt mondják h nem tudnak segíteni ebben, az infoboltbol meg visszairányítanak h ez már telefonos üzlet, Ők ebben nem tudnak segíteni, tehát nem vagyunk szerencsések h itt nincs kábeles net:S.
    nemtudom Auratech hogy csinálta de ugy tünik h az Ö megoldását lenne a legjobb követni, mert azért jol hangzik amit leirt, Sziasztok, sok sikert a bütyköléshez

Aktív témák