Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Elgondolkodtam HP-s hűtés építésén. Szekrényemben [link] lenne lehetőség, hogy kivigyek pár hőcsövet a prociról jobbra át a szekrényen ki a levegőre, csak nem tudom, mekkora bordára lenne szükségem. Proci sem egy kazán, Athlon2 3.4Ghz-en, lehet kb. 60W lehet, régi alcomp bordám minimális ventilációval elviszi, de jobb lenne, ha ki tudnám vinni a szekrényből a meleget.

    HP-t a conradtól gondoltam venni, 2 v. 3 darabot, hűtőbodrát meg klasszikus, egyenes profilút tudnék venni, 1k/10cm áron. Pont ilyen kinézetű, csak 11 lamellás, 13 cm széles alu borda lenne.

    Viszont h. ebből mekkora kellene, azt nem tudom, nem találtam ilyen fajta méretezésre adatot, meg ugye a bordáról sem tudni semmit. Ebből kettőt gondoltam lapjával összecsavarozni, mert akkor kb. 2cm vastag talpat kapok, amibe kényelmesen bele tudom fúrni a hőcsövek helyét. Hőcsöveknek meddig kellene bemennie x méretű bordába szerintetek? Félig, háromnegyedig, vagy végig?
    -----------------
    Lizte huzal:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák