X-X Gamer i860 notebook

A neves márkáknál olcsóbban ígér komoly teljesítményt az XXPC noteszgépe, amely papíron mindent tud, amit kell.

Hirdetés

Tapasztalatok

Kijelző

Viszonylag tűrhető értékeket produkált az LG-től származó IPS panel: bár fényes felületű, így tükröződésre hajlamos, de maximális fénysűrűsége 291 cd/m², ami képes ezt ellensúlyozni. Jó hír, hogy a háttérvilágítás szabályozása nem PWM-mel történik.


[+]

IPS panelről lévén szó a betekintési szögek nagyok, viszont a színvisszaadás csak közepes: az sRGB színteret 88,8%-ban képes lefedni, a színek pontossága a megcélzott felhasználási területet figyelembe véve viszont bőven elfogadható, hiszen az átlagos delta E érték 2,74. Kár, hogy a kontrasztarány az RGBW felépítés miatt viszonylag alacsony, 404:1 értéket ér el, mert ha ez magasabb lenne, akkor a színhűség, illetve a 4K felbontás miatt remek filmezős, videóvágó notebook is lehetne az X-X Gamer, annál is inkább, mert a háttérvilágítás egyenletessége kifejezetten jó.


[+]

Használat közben

Méretes szellőzőnyílásai ellenére a notebook csak átlagos vastagságú, de a hűtés nem teljesít rosszul, csak maximális CPU+GPU terhelés mellett tapasztalhatunk throttlingot. Terhelés nélkül a processzor és a GPU egyaránt 47-48 °C körüli hőmérsékleten üzemel (ez nem meglepő, lévén a hővezető csövek összekötik őket). Mindez egy 22 °C-os szobában magasnak tűnhet, de a notebook beállítása olyan, hogy ilyenkor inkább a némaságot helyezi előtérbe, a hűtőventilátorok csak nagyon ritkán hallhatóak.


[+]

Az AIDA64 CPU+FPU terhelését bekapcsolva a processzor 3,2 GHz-re ugrik (egyszálas terhelésnél eléri az Intel által ígért 4,1 GHz-et), majd pár perc után, ahogy a CPU hőmérséklete 80 °C körül stabilizálódik, 2,9-3 GHz-re csökken. Összevetve a nemrég tesztelt, igen vékony házú MSI géppel, látható, hogy itt könnyebb dolga van a hűtésnek, hiszen ott 2,7 GHz-en állt meg az órajel.

A CPU+FPU mellé a GPU-t is aktiválva 2,5 GHz-re csökken az órajel, a GTX 1060 pedig 1835 MHz-en dolgozik stabilan 75 °C-os maximális hőmérséklet mellett. A hűtőventilátorok a terheléstől függően szépen kapcsolgatnak egyre magasabb fokozatba, a végén már meglehetősen zavaró, enyhén sivító hangszínű zúgást hallatva. A ventilátorokat egyébként a mellékelt GameCenter programmal Turbó üzemmódba is kapcsolhatjuk – ilyenkor már csak hallásunk védelme érdekében is érdemes használni fejhallgatót. Ez az üzemmód egyébként pár Celsius-fokkal még tovább tudja hűteni a komponenseket, de érdemi gyorsulást nem tapasztaltunk.

A burkolat melegedését a hűtőrendszer alapvetően képes kordában tartani, és a billentyűzeten is elfogadható hőmérsékleteket mértünk. A felső részen egyedül a hátsó, középső élen találkozni egészségtelen értékekkel, de ezt használat közben úgysem fogdossuk, hosszabb távon azonban ölünkben nem tartanánk ezt a gépet sem.

Az X-X Gamer i860 burkolatának hőmérséklete terhelés közben Az X-X Gamer i860 burkolatának hőmérséklete terhelés közben
Az X-X Gamer i860 burkolatának hőmérséklete terhelés közben [+]

Billentyűzet

Míg eddig alapvetően elégedettek voltunk a notebookkal, az alacsony profilú mechanikus kapcsolókra épülő billentyűzetnél kicsit megtört a lendület: a gyártó által beépített egységre a legjobb szó az, hogy vízszintesen zsúfolt, talán jobb lett volna a numerikus részt elhagyni, és kicsit nagyobb távolságra tenni egymástól a gombokat – mindenesetre nekünk többször is sikerült két gombot egyszerre lenyomni. Az ugyanakkor szimpatikus, hogy a funkcióbillentyűk teljes méretűek.


[+]

A képen látható, WASD és kurzormozgató gombokon látható „kiemelés” valójában csak optikai tuning, a billentyűk alakjában nincs eltérés. A gombok útja elfogadható, a klaviatúra szilárd, nem hajlik, nem nyeklik, és a „clicky” kapcsolókkal a visszajelzés is remek. Mindezen felül gombonként beállítható RGB háttérvilágítást is kapunk, többféle effekttel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • XXPC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés