Hirdetés

Warhammer 40k: Darktide teszt (Xbox Series X)

Közel egy évvel a PC-s kiadás után végre elérhető lett a konzolos változat, már csak annyi a kérdés, hogy vajon érdemes-e adni neki egy esélyt.

Hirdetés

Kivégzés elnapolva

A 2008-as megalakulása óta a Fatshark csapata közel egy tucat játékot dobott piacra, mégis manapság a legtöbbünknek a 2015-ben debütált Warhammer: End Times – Vermintide, illetve annak folytatása, a 2018-as Vermintide 2 jut az eszünkbe. Egyik sem volt hibátlan alkotás, azonban a kooperatív akciójátékok kedvelőinek egy komoly táborát sikerült megnyerniük, rengetegen játszanak velük a mai napig. Ezt követően nyilvánsokan felkapták a fejüket amikor a fejlesztők bejelentették, hogy ismét egy hasonló programon dolgoznak, ám ezúttal a távoli jövőbe, pontosabban a 41. évezredbe kalauzolnak el minket.


[+]

A Microsoft nyári showján felbukkanó Warhammer 40k: Darktide ismét a kooperatív FPS-ek kedvelőit célozta meg, azonban hamar kiderült, hogy a fejlesztés lassabban halad a kelleténél. Először csak elhalasztották a megjelenést majd kiderült, hogy elsőként csak a PC-s változat lát napvilágot, az Xbox-változatra többet kell még várnia az érdeklődőknek. Tavaly év végén aztán debütált a teljes változat Steamen, valamint Microsoft Store-ban, az első beszámolók azonban eléggé vegyesek voltak róla a sajtó és a játékosok részéről is. Ezt egy részről a magas gépigénynek köszönhette, de többek között az is közrejátszott, hogy tartalmilag jócskán elmaradt a Vermintide két epizódjához képest. A fejlesztők természetesen jelezték, hogy ez csak átmeneti állapot, de nyilvánvaló volt, hogy a máris késésben lévő konzolos verzióval kell foglalkozni, miközben kisebb-nagyobb frissítésekkel és javításokkal készültek számunkra. Végül több hónapnyi huzavona után idén október elején megkaptuk az Xbox Series konzolokra készült változatot, amely a PC-s verzióhoz hasonlóan egyből bekerült a Game Pass rendszerébe.


[+]

A játék egyáltalán nem a hihetetlenül összetett és drámai történetéről lesz híres, de azért egy kisebb háttérsztorit azért természetesen kapunk. A Tancred Bastion nevű börtönszállító űrhajón tengetjük sivár életünket, amikor Nurgle káoszisten követői elárasztják a létesítményt, mi pedig olyan szerencsés helyzetbe kerülünk, hogy megmentünk egy magasrangú inkvizítort, és így esélyt kapunk arra, hogy megmeneküljünk a halálbüntetéstől. Ez nyilván egy majdnem öngyilkos osztaghoz való csatlakozást, és végtelen küldetés teljesítését igényli, de ez még mindig jobb, mint a megsemmisítés.


[+]

A program indulásakor ki kell választanunk az osztályunkat (Veteran, Zealot, Psyker, Ogryn), valamint a hozzá kapcsolódó háttérinformációkat. (Anyabolygó, gyerekkor, milyen körülmények között nőttünk fel stb.) Miután sikeresen meghatároztuk kinézetünket is, egyből belevághatunk a viszonylag hosszú prológusba. Ez tulajdonképpen felfogható egyfajta tutorialként is, a játék töviről-hegyire elmagyarázza, hogy milyen lehetőségeink lesznek a játéksorán. Miután ezzel végeztünk, hozzáférést kapunk a Mourningstar nevű hajóhoz, ami egyfajta központi bázisként funkcionál, és itt találkozhatunk végre más felhasználókkal is. A programban a célunk az, hogy az Atoma Prime nevű ipari bolygón a Tertium kaptárváros számtalan szektorábanban felvegyük a harcot a Káosz mutánsaival és egyéb ellenségekkel. Akadnak még egyéb apróságok is, de lényegében az egész program arról fog szólni, hogy az adott területeket megtisztítsuk a hordáktól, majd a végén megkapjuk a jól megérdemelt jutalmunkat többek között fegyverek, kiegészítők képében - és ami a legfontosabb a különböző NPC-k bizalmát is növelhetjük. Utóbbi azért fontosak mert így jutunk hozzá a fejlesztésekhez és nyílnak meg olyan extrák, amelyekkel könnyebb lesz az életünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények