Hirdetés

ViewSonic Elite XG270QC: életerős gamer monitor

Nálunk járt a Viewsonic FreeSync támogatású, ívelt, játékosoknak szánt kijelzője.

Panel, képminőség

A monitorba 27 hüvelykes, MVA technológiára épülő panel került, amely 2560x1440 képpont megjelenítésére képes, tehát WQHD felbontású, pixelsűrűsége pedig 108,7 ppi, ami az átlagosnál jobbnak számít. A kijelzőt ellátták egy speciális bevonattal, amely egész hatékonyan szűri meg és oszlatja el a zavaróan becsillanó külső fényt.


[+]

A kijelző Edge-LED háttérvilágítású, azaz a fénykibocsátó diódákat a keretbe építették. A fényerő vezérlését nem PWM-mel oldották meg, azaz nem villogtatja zavaró módon a képernyőt. A VESA DisplayHDR400 minősítésű monitor maximális fényereje méréseink szerint 557 cd/m², tehát a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítése támogatott, és a HDR effekt érzékelhető. SDR módban a maximális fénysűrűség 423,7 cd/m², ami otthoni és irodai környezetbe tökéletesen elég. A minimális fényerő 5,94 cd/m²-es értéke elég alacsony ahhoz, hogy éjszaka, sötét szobában is lehessen úgy használni, hogy ne legyen zavaró.

Hirdetés

FreeSync és betekintési szög

A maximális frissítési frekvencia az Overclock révén 165 Hz, a videókártyával történő szinkronizáláshoz pedig FreeSync technológia áll rendelkezésre.  Az AMD hivatalos tesztprogramjával, valamint néhány játékkal próbáltuk ki, és az így szerzett tapasztalatok birtokában ki tudjuk jelenteni, hogy ez az eljárás vagy szolgáltatás remekül működik


[+]

Az ívelt kialakítás egyik hátránya, hogy a betekintési szög hagyományosan rosszabb, mint a sík kialakítású modellek esetében. Ez itt is bebizonyosodott, hiszen olyan 150 fok környékéről már észlelhető, hogy kezdenek fakulni az árnyalatok. Persze ez egy gamer monitornál annyira nem nagy probléma, mert ezeket arra tervezték, hogy szemből nézzék a felhasználók, ellentétben mondjuk egy irodai eszközzel, és az is tény, hogy az invertálódástól sem kell tartani.

Homogenitás, input lag, válaszidő

A fénymérővel történt vizsgálat során arra a következtetésre jutottunk, hogy a háttérfény eloszlása nem egyenletes, ugyanis az egyes képtartományok közötti eltérés elérheti a 12,16 százalékot is, ami azért távol van a jótól. Viszont a hétköznapi használat során a zavaró felhősödés nem tűnt fel, és az IPS glow effektbe sem futottunk bele.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A válaszidő terén az XG270QC elmarad a legjobbaktól, hiszen a legjobb esetben is 3 ezredmásodpercet (GTG) produkál, ami elmarad az e téren legjobban teljesítő, 0,5-1 ms válaszidejű riválisoktól. A Leo Bodnar féle műszerrel 12,6 ms input lagot mértünk; ez az érték sem számít kimagaslónak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés