Vélemény: Abu85 számítógépe

A számítógépem alapja

A PROHARDVER! hírszerkesztőjeként sokszor találkozom azzal a kérdéssel, hogy milyen PC-t használok. Ezt személy szerint sosem titkoltam, hiszen a fórumon elérhető adatlapom nagyjából frissen tartom, így ebből a szempontból mondhatni nyitott könyv vagyok. Ugyanakkor sokszor jön olyan kérdés is, hogy miért pont az említett konfigurációra esett a választásom, amire nehéz válaszolni.

Hirdetés

Ha visszagondolok az elmúlt években történt vásárlásaimra, akkor nagyrészt azt tudom felhozni, hogy így hozta a sors, vagy jobban megfogalmazva a vásárlás pillanatában az adott hardver tűnt a legjobb választásnak. Persze régóta utazom PC-ben, vagyis túl vagyok már több teljes gépfrissítésen. A mostani alap viszont igen öregnek tekinthető, hiszen az alaplapot konkrétan hét éve vásároltam, és akkor nem volt olcsó, de végül megérte a befektetést. Apró műhelytitok viszont, hogy nem ez a legöregebb rendszerkomponensem – de ne rohanjunk ennyire előre.

Gigabyte GA-X38-DS5
Gigabyte GA-X38-DS5

A mostani gépem összeállításánál a PROHARDVER! még nem játszott szerepet, mivel akkoriban egy informatikai boltban dolgoztam, így lényegében magamnak raktam össze egy konfigurációt elsősorban játékra. A cserére viszont máig nem szántam rá magam, mivel jelen újságnál betöltött pozícióm nem követel meg erőművet, noha kétségtelenül hasznosnak érzem, ha magam is ki tudom próbálni az új dolgokat. Ennek megfelelően időnként újítgatok, de csak a legszükségesebb dolgokat.

Ahogy említettem, az alaplapom hét éves, így talán nem mindenkinek lesz ismerős a Gigabyte GA-X38-DS5 típusjelzés. Az LGA775-ös tokozású termékbe eredetileg egy Intel Core 2 Duo került, amelynek pontos típusára sajnos nem emlékszem. Szégyen, nem szégyen, túl rég volt már. Viszont ezt pár éve leváltotta egy Core 2 Quad Q9550, ami máig megvan. Ezt egy Zalman CNPS7000B-AlCu hűtő teszi hűvösre, amit még egy AMD Athlon XP 2600+-os konfigurációhoz vettem. Tulajdonképpen ez a legrégebbi komponensem, és hihetetlenül elégedett vagyok, hogy heti 60-80 órás terheléssel majdnem 11 éve kisegít a meleg helyzetekben.

Intel Core 2 Quad Q9550
Intel Core 2 Quad Q9550

Rendszermemóriából négy darab 1 GB-os DDR2-es modul dolgozik a konfigurációban. Valójában ennél több modulom van itthon, de az alaplapnak nincs több DIMM csatolója, viszont sosem tudni, hogy mikor lesz szükség a jelenleg pihenő memóriákra. Az adattárolást egy 1 TB-os Samsung és egy 250 GB-os Western Digital merevlemez végzi, amelyek mellett van egy 120 GB-os Kingston SSDNow V+200 SSD-m. Utóbbira nem volt igazán szükségem, de mondjuk úgy, hogy kihagyhatatlan ajánlat volt, hiszen igen olcsón sikerült hozzájutnom.

Kingston SSDNow V+200
Kingston SSDNow V+200

Az egyéb részegységek tekintetében az optikai meghajtó szerepét egy Optiarc AD-7240S DVD-RW tölti be. Természetesen teszi a dolgát, de kétségtelen, hogy manapság egyre kevesebbszer használom. A hangokat egy Asus Xonar DS biztosítja, mert az alaplapra integrált megoldás erősítője feladta a harcot. Ez teljesen az én hibám volt, így rákényszerültem egy külső hangkártya vásárlására. A Xonar sorozat belépőszintű tagjairól általánosan jók voltak a vélemények, kiemelve a JRC 8022B műveleti erősítővel szerelt verziókat. Kicsit féltem, hogy nem ez lesz rajta, de úgy voltam vele, hogy gyenge minőségű IC esetén maximum cserélek egy OPA2604-re. Viszont szerencsém lett, így nem kellett házilag barkácsolnom.

Corsair TX650
Corsair TX650

A tápegység is fontos szempont szokott lenni nálam, így egy Corsair TX650 jelzésű, 650 wattos modell biztosítja az energiaellátást. A PC-m kétségtelenül nem igényel ekkora tápot, de ez volt a legkisebb teljesítményű, Seasonic által gyártott modell a TX sorozaton belül, vagyis gyengébbet nem tudtam venni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés