Újdonságok február elejére

Gamer kiegészítők


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Játékosok figyelmébe ajánljuk az A4 Tech vörös kézzel jelölt Bloody termékeit, melyek kedvező ár mellett kínálnak korrekt teljesítményt. A V7M egeret jobb kézhez igazították, nem kevesebb mint nyolc programozható gombja van, melyek közül hármat a görgő mögé tettek. Súlya meglehetősen nagy, 143 gramm, így nem terhelték további nehezékekkel. Érzékelője optikai, 3200 dpi maximális felbontással, a különböző beállításokat pedig fedélzeti memóriában tárolja. Az A4 Tech V7M vételára 4800 forint.

Minden tekintetben többet kínál az A4 Tech Bloody TL8 egér. Formája szimmetrikus, összesen kilenc programozható gombja van, érzékelője pedig lézeres, 8200 dpi maximális felbontással. A görgő mögött ezúttal két gombot és egy fel-le tologatható kapcsolót találunk, természetesen ezúttal is van fedélzeti memória, a számítógép felé pedig 1 ms-os késleltetéssel kommunikál az egér. Méretei 120 x 84 x 43 milliméter, súlya pedig 146 gramm, így elsősorban tenyeres fogással lehet kényelmes. A Bloody TL8 egér megközelítőleg 8600 forintba kerül.

Billentyűzeteket is kínál az A4 Tech a Bloody sorozatban, például a B120-at. Ahogy illik, a hangsúlyos élekkel határolt klaviatúrán külön kiemelést kapott a WASD négyes vörös kupakjaival, de a többi gomb sem átlagos. A billentyűzet vörös háttérvilágítása öt fokozatban állítható. Ellátták leragadó gombot imitáló turbó funkcióval, a számítógéppel 1 ms-os késleltetéssel kommunikál, vételára pedig 8300 forint.

Érdekes darab a Canyon Hazard billentyűzet is. Úgy néz ki, mint egy drága, mechanius billentyűzet, de membrános és olcsóbb is. Alsó részébe narancsszínnel díszített csuklótámaszt integráltak, gombjai is ezzel a színnel világítanak, viszont akinek ez nem tetszik, válthat kék színre. Házát speciális alumíniumötvözetből készítették, aljára folyadékelvezető csatornákat is tettek, ami jól jön, ha a játék hevében ráborul valami innivaló. A Canyon Hazard billentyűzet 13 500 forintba kerül.

Hirdetés

Külső adattárolók, fejhallgatók

Mutatunk három érdekességet, melyekre például akkor lehet szüksége a felhasználónak, ha notebookját SSD-vel próbálja bővíteni. Ma már a 250 GB körüli, mozgó alkatrész nélküli tárolók sem olyan drágák, ekkora tárterületen pedig el lehet férni, ha a notebookban csak egyetlen 2,5 hüvelykes bővítőhely van. A kikerülő merevlemezt pedig archiválási célokkal ráköthetjük a Raidsonic Icy Box AC603-as külső SATA panelre. Érdekessége, hogy csak egy kis végződésről van szó, melyen SATA adat- és tápcsatlakozó van, a számítógéphez pedig USB 3.0 aljzaton keresztül köthető. Ha úgy tartja kedvünk, a merevlemezt a mellékelt, mappaszerű tokba tehetjük.

Ugyanezen az elven működik a Raidsonic Icy Box AC622 is, de abba már két merevlemezt tehetünk. Külső burkolat viszont nem jár hozzá, csak egy szimpla támasztó, amivel elválaszthatjuk egymástól a két 2,5 hüvelykes winchestert. Akinek pedig olyan szerencsére van, hogy notebookjának van még optikai meghajtója, kipróbálhatja a Raidsonic Icy Box AC640-et, ami egy vékony optikai meghajtó helyére illeszthető 2,5 hüvelykes merevlemezfiók. A Raidsonic Icy Box AC603 nagyjából 4300 forintba, az Icy Box AC622 7900 forintba, az Icy Box AC640 pedig 4700 forintba kerül.

Annó nagynevű grafikuskártya-márka volt a Hercules, de mostanra a multimédiás eszközök, főként a hangkeltők világába orientálódott, így kínál például lemezlovasoknak való fülhallgatókat. A HDP DJ-Adv G501 DJ füles nagyméretű, fülkagyló köré ülő fülpárnái kiválóan elzárják a zenehallgatót a külvilágtól, de egyúttal kifordíthatóak is, ha éppen félfüles monitorozásra van szükség. Hatalmas, 50 milliméteres hangszórókkal látták el, fejpántja is jól párnázott, szállításhoz pedig összehajtható. A Hercules HDP DJ-Adv G501 megközelítőleg 24 000 forintba kerül.

Igazán látványos, egyedi darab a Hercules DJ Light-Show ADV fülhallgató. Funkciójában és felépítésében nagyon hasonlít az előbb taglalt G501-re, de megfejelték egy különleges látványelemmel: fülhallgatói külső burkolatán világító embléma van, ami a zene ritmusára lüktet. Szintén zárt rendszerű, de kifordítható megoldásról van szó, amiben 50 milliméteres hangszórók brummognak. A Hercules DJ Light-Show ADV vételára megközelíti a 29 000 forintot.

ASUS eszközök

Érdekes notebookra bukkantunk az ASUS kínálatában. A 15,6 hüvelykes, belépő kategóriába tartozó X550ZE-nek kivételesen nem Intel, hanem AMD a központi processzora. Az FX-7600P nevezetű APU került bele, ami a tavaly nyáron elstartolt mobil Kaveri család legerősebb tagja. Érdemes megjegyezni, hogy megérkezéséhez fél év kellett, míg a januárban megrendezett CES-en bemutatkozó ötödik generációs Core i processzoros gépek már most, egy hónappal a bejelentés után itt toporognak a küszöbön (és a tesztpadon, két ThinkPadben).

De visszatérve az AMD-hez, az FX-7600P-nek négy CPU-magja van, melyek 2,7 GHz-es alapórajele akár 3,6 GHz-ig felpöröghet, emellett a 35 wattos TDP fogyasztási keretbe 512 darab, GCN architektúrás számolóval felvértezett grafikus mag is befért, habár ennek órajele csak 600-686 MHz. A két egység együttesen nagyjából egy Core i3 processzor és egy belépőszintű, notebookos grafikus vezérlő tudásszintjét hozta.

Hogy ezen kicsit lendítsenek, az APU mellé került egy Radeon R5 családba tartozó, 320 számolóegységes, különálló grafikus kártya is, amit a központi egységgel együttműködve Radeon R7 M270DX-nek hívnak. Grafikus teljesítménye papíron meghaladja a Geforce GT 740M tudását, tehát a modern játékok alap vagy akár közepes beállítással is mennek vele, viszont az AFR renderelés miatt nem mindenhol számíthatunk a teljes sebességre, és a tesztek tanúsága szerint megjelenítési hibák is előjönnek. Az ASUS X550ZE-be nagyon helyesen 2 x 4 GB memória, 1 TB-os merevlemez és optikai meghajtó került az AMD hardver mellé, a vételár pedig FreeDOS operációs rendszerrel 165 900 forint.

Aki inkább maradna a jól bevált dolgoknál, annak az ASUS X550JK-t ajánljuk figyelmébe. A szintén 15,6 hüvelykes notebooknak Intel Core i5-4200H processzora van, ami két maggal, de négy szállal, 2,80-3,40 GHz-es órajelével maga alá gyűri a fenti AMD-t, de még az alacsony fogyasztású Core i7-eseket is. Mellé a GeForce GTX 850M került, ami játékhoz szerencsésebb választás a két Radeon kombinációja helyett; mellette 2 GB GDDR3 grafikus memória dolgozik. A konfigurációt ezúttal is 2 x 4 GB RAM és 1 TB-os merevlemez teszi teljessé, és FreeDOS operációs rendszerrel 189 900 forintért vásárolható meg.

Mutatunk egy tabletet is az ASUS kínálatából; a MeMO Pad 8 ME581C jelzésű modell egy kifejezetten komoly, nyolchüvelykes tablet. Jelzi ezt az is, hogy IPS paneles, Gorilla Glass-szal védett kijelzője 1920x1200 pixel felbontású, meghajtásáról pedig négymagos Intel Atom Z3560 gondoskodik a Moorefield családból, PowerVR G6430 grafikus alrendszerrel. Az Android 4.4.4 operációs rendszer 2 GB RAM-ból gazdálkodik, az alapmodell 16 GB-os háttértára microSD kártyával bővíthető.

Kapunk 1,2 megapixeles előlapi és 5 megapixeles hátlapi kamerát, a Wi-Fi és a Bluetooth mellett GPS modul is van, és létezik 3G, illetve LTE modemes verzió is. Az egy híján háromszáz grammot nyomó tablet 16 GB-os, csak Wi-Fi-s alapmodellje fehérben, feketében és rózsaszínben is 92 100 forintba kerül, kék színben, LTE modemmel pedig 114 600 forintot kérnek érte.

Dell Latitude 5000 notebookcsalád

Az otthoni felhasználókat célzó Inspironok után az irodába, vállalati környezetbe szánt Latitude modellcsalád a nevezéktanát is átszabta – pontosabban megkettőzte – a Dell. Immár hat számjegy jellemzi az egyes gépeket; az első kettő a kijelzőméretre utal, az utolsó négy a kategóriára. Így lett a közepes 12,5 hüvelykes neve Dell Latitude 12 5000, de emellett megmaradt a régi fajta E5250 számozás is, ráadásul ez található a gépházon.

A Dell szokásához híven nem a csinosságra, hanem a praktikumra törekedett, így az E5250 nem egy szupermodell kecsességével és korlátozott használhatóságával, hanem egy jó kiállású háziasszony sokoldalúságával jellemezhető. Gépháza masszív, karcsú, de nem betegesen sovány, benne erős szív, negyedik generációs Core i3 vagy i5 dobog, sőt nemsokára ötödik generációs processzorral is kapható lesz.

Kijelzője alapból matt felületű, 1366x768 pixeles, TN+film paneles, de felárért van Full HD-s változat is, érintésérzékeléssel, sajnos fényes felülettel. A vállalati képességek listáján dokkoló, SmartCard- és ujjlenyomat-olvasó szerepel, a fenéklemezen keresztül minden komponens könnyen hozzáférhető, és az opciók listájáról nem hiányzik a mobilinternetes modem sem. Sajnos ennek a jó kis gépnek alaposan megkérik az árát. Az alapmodell Core i3-4030U-val, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel és Ubuntu Linux operációs rendszerrel három év garancia mellett 257 590 forintba kerül, ha viszont Core i5-4310U-val, 8 GB memóriával, 256 GB-os SSD-vel és Windows 7 Professional vagy 8 Pro operációs rendszerrel szeretnénk, akkor bizony 410 690 forintot kell kifizetnünk érte.

Külső méreteit tekintve alig nagyobb a 14 hüvelykes képernyő köré épülő Dell Latitude 14 5000 vagyis E5450. Fő előnye, hogy itt már alapból a nagyobb, 51 wattórás akkumulátort kapjuk, míg a kistestvéré csak 38 wattórás. Kijelző terén itt már az 1920x1080 pixeles panelből is van matt felületű, ami talán a legjobban illik a notebookhoz. A legolcsóbb összeállításban Core i5-4210U processzort, 4 GB memóriát, 500 GB-os merevlemezt, 1366x768 pixeles kijelzőt és Ubuntu Linux operációs rendszert kapunk három év garancia mellett 260 190 forintos áron. A legolcsóbb Full HD kijelzős konfigurációt 433 890 forintos áron láttuk Core i5-4310U processzorral, 8 GB memóriával, 128 GB-os SSD-vel és Windows 7 Professional vagy 8.1 Pro operációs rendszerrel.

A trió legnagyobb tagja a Latitude 15 5000, vagyis E5550 már kellően széles ahhoz, hogy elférjen rajta a numerikus pados billentyűzet, de optikai meghajtója nincs. Súlya egy picivel meghaladja a két kilogrammot, ára pedig a kisebb társakénál valamivel alacsonyabbról indul. A Core i3-4030U processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, 1366x768 pixeles kijelzővel és Linux operációs rendszerrel ellátott kezdő konfiguráció ára 245 890 forint. Ehhez a mérethez már szinte kötelező a Full HD felbontás, ha ilyet szeretnénk, akkor legalább 357 990 forintot ki kell fizetnünk a Core i5-4310U processzorral, 8 GB memóriával és 128 GB-os SSD-vel jellemezhető összeállításért.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés