Az új trónkövetelő: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti teszt

A referencia mellett az ASUS és az MSI egyedi tuningolt kártyáját is megvizsgáltuk.

Hirdetés

Luxmark, CompuBench


[+]

OpenCL-es tesztjeink között a Luxmark régi versenyző. A LuxRenderre épülő sugárkövetésre fejlesztett tesztprogramban hagyományosan nagyon erősek a Radeonok, amióta az alapjukat a GCN architektúra adja. Az NVIDIA kevésbé tervezi robusztusra rendszereit compute teljesítmény szempontjából, így általános számításokra ezek nem annyira jók, mint a konkurens megoldások. A 1080 Ti-nek azért sikerült végre lelépnie az R9 Fury-t, ami azért nem akkora szó, hiszen egy 2015 közepén bemutatott kártyáról beszélünk, ugyanakkor a Pascal architektúra sem változott, viszont a tuning ereje itt is megmutatkozott. A GTX 1080 esetében viszont a korábban is létező anomália (miszerint a GDDR5X memóriák nem kapcsolnak teljes sebességre) nem változott, továbbra is erősebb nála ebben a tesztben a GTX 1070.


[+]

CompuBench OpenCL-es tesztcsomagunk most sem maradhatott el, és ezen belül is közkívánatra a Bitcoin és a T-REX programot futtattuk le a tesztelt hardvereken. Előbbi egy általános képet ad arról, hogy a virtuális valuták bányászására mely hardverek a jobbak, míg utóbbi szintén egy sugárkövetésre épülő applikáció, ugyanakkor a Luxmarkhoz képest azzal a különbséggel, hogy ez már egy dinamikus jelenetet használ.


[+]

Az NVIDIA megoldásai jól szerepeltek, a Ti-k alaposan elhúztak a mezőnytől, és a megemelt órajelek rátettek erre még egy lapáttal. Az R9 290X – bár nem mai kártya – rossz szereplésére egyelőre nincs válaszunk, hiszen a korábbi mérések során jól szerepelt, illetve más tesztekben sem volt vele probléma, így ezügyben még nyomozunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés