Új Radeon, új SSD a forróságban

Hirdetés

Csúcs garafikus kártyák és monitorok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Néhány napja teszteltük az AMD legújabb, forradalmi memória-alrendszerrel ellátott, abszolút csúcskategóriás grafikus kártyáját, a Radeon R9 Fury X-et, ami már a hazai piacon is elérhető. A HBM memória dacára az új elit Radeon nem lett gyorsabb a konkurens GeForce GTX 980 Ti-nél, bár 4K-s felbontáson nagyon-nagyon közel van hozzá. Így aztán érdekes lesz majd, hogyan alakul a két modell árviszonya.

A GTX 980 Ti már néhány hete piacon van, jelenleg az MSI, az ASUS és a többi gyártó kínálatában is 250-260 000 forint környékén szerepel jellemzően három év garanciával és többnyire már egyedi hűtéssel is, ami elősegíti a tuningot. A fizikailag kisebb méretű, de többet fogyasztó Radeon R9 Fury X-et egyelőre még csak a gyári vízhűtéssel láttuk az MSI és a Sapphire kiadásában is 250 000 forint környékén, úgyhogy elég erősen indított, főleg ha beleszámoljuk, hogy a kezdőárban van úgy 5-10 százaléknyi "újdonság varázsa" felár.

A Fury X megvásárlása esetén egy dologra célszerű nagyon odafigyelni: hogy a hozzá mellékelt 120 milliméteres ventilátorral szerelt radiátort be tudjuk-e szerelni számítógépházunkba. Könnyen lehet ugyanis, hogy egy nagyobb CPU-hűtő miatt nem fér majd be az alaplap fölé a ház hátlapjára, csöveinek kivezetése vagy a radiátor ház elejében való elhelyezése pedig problémás lehet.

Ezekhez a brutális grafikus kártyákhoz már illik Full HD fölötti felbontású monitort venni. Ma már korrekt, IPS panellel, akár villódzásmentes háttérvilágítással is találtunk 24 hüvelykes WQHD, vagyis 2560x1440 pixeles monitorokat, például a Dell P2416D-t. Mindössze néhány ezressel lép át a százezer forintos lélektani határon az Acer G247HYU modellje, és a Dell egyik slágerterméke, a 25 hüvelykes UltraSharp U2515H is az olcsóbbak közé tartozik.

Ha nagyobb képátlóra vágyunk, akkor majdnem 140 000 forintot kell összespórolnunk, nagyjából ennyiért kapható ugyanis az Acer CB270HU, illetve a pár ezressel drágább HP ZR2740W, mindkettő IPS panellel és 2580x1440 pixeles felbontással. A Dell nagyobb méretű érdekessége a 28 hüvelykes P2815Q, mely ugyan csak TN+film paneles, de 4K felbontású (3840x2160 pixel), vételára pedig picivel százezer forint alatt marad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hardverek a hőségben

    USB 3.1-es megoldásokat, fura egereket, headseteket és más érdekességeket gyűjtöttünk válogatásunkba.

  • Házak, notebookok, headsetek

    A vihar után újrakezdődő kánikukában jelentkezünk válogatásunkkal a hazai hardverboltok kínálatából.

  • Július eleji hardverválaszték

    Új Radeon videokártyákat, headseteket, notebookokat és kémeszközöket tálalunk piaci kitekintőnkben.

  • Hardvertippek nyaraláshoz

    Kiránduláshoz, vízpartra való számítógépes eszközöket válogattunk össze heti cikkünkbe.

Hirdetés