Triplex Xabre 600 Ultra + Club3D 845PE

Xabre 600

Magam is meglepődtem, mikor cikkírás közben rákerestem az oldalunkon a "xabre" szóra. Egyrészt azért, mert elsőre egyetlen találatot sem kaptam, másrészt viszont azért, mert amikor kis latolgatás után a "Xabre" szót ütöttem be, majd' 40db találattal kápráztatott el őfelsége, RIOS R2.

Hirdetés

A dátumokat figyelve, könnyen megállapítható, hogy az egész Xabre-ügy úgy egy éve ficánkol az érdeklődés éltető és könyörtelen kereszttüzében: 2002. áprilisában írtuk róla az "első" hírt. De mert egy évre visszamenőleg még én is viszonylag könnyen azonosítok helyeket/személyeket/eseményeket, ezért megemlítem, hogy a Xabre grafikus mag köré épített VGA-kártyát már a tavalyi CeBIT-en bemutatott a Gigabyte. Más kérdés, hogy minek, ha végül nem lett belőle piaci portéka azóta sem..

Ezt meg is kérdeztük a Gigabyte-tól az idei kiállításon, mire ők mosolyogva hárítottak, mi pedig nem forszíroztuk a dolgot, hiszen a SiS Xabre egyes inkarnációi kifejezetten igénytelen benyomást keltettek. Nekünk is volt "szerencsénk" egy ilyenhez, a márkáját most nem írnánk le, legyen elég annyi, hogy (már) nem forgalmazzák. Illetve kicsit mégis belemennénk a márka kérdésébe, ugyanis felelősségünk teljes tudatában állítjuk, hogy a delikvens NEM Triplex volt.

"Szép" is lenne, ha pont az igényes PCB-layout-okkal (Millenium PCB: ezüst szín, mérsékelt melegedés, zajmentesség) operáló tajvani gyártó, a magát "valamiért" '91 (tehát megalakulása) óta TripleX névvel illető vállalkozás produkálta volna azt a bizonyos kártyát! A Triplex-től ugyanis mást szoktunk meg, bár ez a megszokás még nem az az MSI/ASUS-kaliber, hiszen XXX-ék csupán 2002-ben fogtak a világ meghódításához, azaz ebben az évben nyitottak a "szűk" tajvani piacról a planéta egyéb régiói félé. Hogy Magyarország miként landolt az első piacbővítési rundban, nem tudjuk, bár nyilván sok múlik a vállalkozó-kedvű disztribútorokon is, jelen esetben a Wentiltech-en, akitől ez a mostani kártya is érkezett.

Visszatérve a 40db hírhez: akit érdekel és átfutja őket, szép ívet láthat kirajzolódni a termék beharangozásától, első példányain/teszteredményein át, a közönség/piac reakcióin túl, egészen a következő generáció paramétereinek feltűnéséig. Igen, ha még emlékszünk rá, az idei CeBIT-en már a Xabre II volt a nagy szám, persze még csak jövőidőben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mindörökké tuning: Abit BH7 teszt

    Vissza a gyökerekhez, avagy a nagy sikerű BH6 után itt a méltó utód. Csupán a körítés más: ezúttal i845PE a chipset, és P4 a platform. "Let's BH7!"

Előzmények

Hirdetés